8 marca w Gminnym Ośrodku Kultury, mieszkanki gminy Turośń Kościelna wysłuchały prelekcji na temat brafittingu i profilaktyki raka piersi. Międzypokoleniowe spotkanie było także okazją do wymiany spostrzeżeń o kobiecej naturze – jej pięknie i nieprzewidywalności. Dzień Kobiet w GOK-u zakończył się miłym akcentem. Oprócz edukacji z zakresu samobadania, panie otrzymały drobne upominki.

IMG 7177

Przedsiębiorco!

Zmodernizuj firmę i oszczędź na opłatach poprzez:

  • głęboką termomodernizację energetyczną budynków (wentylacja, klimatyzacja, systemy grzewcze, wymiana okien, drzwi, ocieplanie obiektów itp.),
  • wymianę urządzeń, wyposażenia na energooszczędne (np. oświetlenie),
  • zakup i montaż instalacji wytwarzających energię ze źródeł odnawialnych,
  • budowę instalacji OZE (fotowoltaika).

Weź udział w organizowanym przez BGK cyklu spotkań!

Każde spotkanie składa się z dwóch części:

Część I - merytoryczna

Poświęcona jest pożyczce unijnej, dzięki której sfinansujesz koszty związane z termomodernizacją. Podczas spotkania dowiesz się, na co można wziąć pożyczkę termomodernizacyjną i co na tym zyskasz!

Część II - networkingowa

Podczas drugiej części spotkania o charakterze warsztatowym, ekspert BGK opowie o samym procesie uzyskania wsparcia. Dowiesz się, jakich wniosków i dokumentów będziesz potrzebować, jak należy je przygotować i do kogo należy się zwrócić.

Dlaczego warto wziąć udział w spotkaniu?

Udział jest bezpłatny, a w zamian otrzymujesz praktyczną wiedzę na temat finansowania szeroko pojętej termomodernizacji w firmie, dzięki pożyczce unijnej - udzielanej na warunkach znacznie korzystniejszych, niż rynkowe. Z kolei dzięki pomocy eksperta BGK, z łatwością zapoznasz się z procedurami i całą potrzebna dokumentacją. 

Cykl spotkań:

Lokalizacja - Urząd:TerminMiejsce spotkania
UMiG Łapy20.03.2019 r. godz. 12:00Ośrodek Przedsiębiorczości
UMiG Suraż21.03.2019 r. godz. 12:00Dom Kultury
UMiG Tykocin22.03.2019 r. godz. 14:00sala konferencyjna
UG Juchnowiec  Kościelny25.03.2019 r. godz. 16:30Ośrodek Kultury
UMiG Michałowo26.03.2019 r. godz. 10:00sala konferencyjna
UMiG Zabłudów27.03.2019 r. godz. 15:00sala narad
UG Dobrzyniewo Duże02.04.2019 r. godz. 17:00Gminne Centrum Kultury
UMiG Wasilków03.04.2019 r. godz. 13:00Sala Konferencyjna UM
UG Turośń Kościelna11.04.2019 r. godz. 09:00na sesji Rady Gminy

Serdecznie zapraszamy!

buslowe lapy

Odpowiadając na prośbę Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Sejmu RP skierowane do gmin, Wójt Gminy Turośń Kościelna zwraca się z prośbą do pszczelarzy i rolników z terenu naszej Gminy o wypełnienie załączonej ankiety dotyczącej wzajemnych oczekiwań oraz działań jakie należy podjąć w celu eliminacji sytuacji konfliktowych pomiędzy tymi wzajemnie uzupełniającymi się grupami rolników.

 

Wypełnioną ankietę można wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub złożyć w sekretariacie tut. urzędu (I piętro, pok. nr 15) najpóźniej do dnia 15 marca 2019 r. 

Załączniki:
Pobierz plik (ANKIETA.docx)ANKIETA.docx[ ]

konkurs znaczek pocztowy

Między wojenną historią a kobiecą perspektywą w 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej” – takie hasło przyświecało szkoleniu bibliotekarzy powiatu białostockiego, które odbyło się dnia 27 lutego 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Turośni Kościelnej. W spotkaniu wzięli udział: wójt gminy Turośń Kościelna – Grzegorz Jakuć, dwie reprezentantki Urzędu Marszałkowskiego Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego: zastępca dyrektora Edyta Jurkiewicz i kierownik Katarzyna Kłoczko-Arent, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Bożena Bieryło, kierownik Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego – Małgorzata Rokicka-Szymańska, kierownik działu instrukcyjnego Książnicy Podlaskiej – Joanna Trusiuk oraz bibliotekarze z poszczególnych gmin powiatu białostockiego.

O wyzwaniach i satysfakcji biblioteki działającej w strukturze centrum kultury mówiła przedstawicielka Gminnej Biblioteki Publicznej w Turośni Kościelnej – Alina Kowalczuk.

O poezji II wojny światowej, żołnierze – poeci czasu kurz” -opowiedziała Iwona Jaźwińska – logopeda i pedagog. W prelekcji uczestniczyła młodzież klas III Gimnazjum oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej.

Wykład „Kobieta jako bohaterka literacka i twórczyni bez lukru i retuszu” wygłosiła Lidia Moroz – psycholog, klubowicz DKK w Rybołach.

Wspólne cele i działania bibliotek publicznych powiatu białostockiego w 2018 r. przedstawiła kierownik Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego – Małgorzata Rokicka-Szymańska.

0x0

IMG 6879

IMG 6894

IMG 6904

IMG 6901

IMG 6912

IMG 6922\

IMG 6924

IMG 6907

IMG 6930

0x01