Wójt Gminy Turośń Kościelna zaprasza do udziału w pogłębionych konsultacjach społecznych związanych z projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obszaru gminy Turośń Kościelna obejmującego część wsi Niewodnica Kościelna „Północny Wschód” w rejonie ulic Dąbrowskiego i Trakt Napoleoński. Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem http://konsultacje.podlasie.pl/turosn/

Gmina Turośń Kościelna włączyła się w pomoc producentom i sprzedawcom chryzantem. Chryzantemy pozyskane z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ozdobiły miejsca pamięci na terenie naszej gminy, m.in. w Juraszkach, Niewodnicy Kościelnej, Borowskich Gzikach i Turośni Kościelnej.

Akcja odbywa się w ramach pomocy przedsiębiorcom, związanej ze skutkami, wprowadzonego w okresie Wszystkich Świętych, zakazu wstępu na cmentarze.

 

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia związane z pandemią Covid-19 oraz zmniejszonym potokiem pasażerów obserwowanym na realizowanych przez firmę Voyager trasach od 16 listopada 2020 zmianie ulega rozkład jazdy autobusów VOYAGER TRANS.

Załączniki:
Pobierz plik (Informacja Voyager.pdf)Informacja Voyager.pdf[ ]
102. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną w kraju, tegoroczne obchody Święta Niepodległości miały charakter symboliczny.
Złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy pod pomnikiem „Ku czci poległych w Obronie Ojczyzny 1918-1920” w Niewodnicy Kościelnej, delegacja samorządowa Gminy Turośń Kościelna złożyła hołd poległym za wolność Ojczyzny. To piękna lekcja historii, okupiona kosztem krwi przelanej przez pokolenia Polaków, w której nie tylko obroniliśmy, ale i utrzymaliśmy niepodległość.
O godz. 18:00 w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Niewodnicy Kościelnej odbyła się uroczysta Msza Święta sprawowana w intencji poległych za naszą Ojczyznę, której przewodniczył ksiądz proboszcz dr Tomasz Powichrowski.
 
 
Na zdjęciach delegacja samorządowa: Grzegorz Jakuć - Wójt Gminy Turośń Kościelna, Jarosław Czech - Przewodniczący Rady Gminy, Bożena Bieryło - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury wraz z księdzem proboszczem dr Tomaszem Powichrowskim.