Urząd Gminy Turośń Kościelna uruchomił system dla mieszkańców – LUPE, umożliwiający dwustronną komunikację pomiędzy mieszkańcami a władzami lokalnymi naszej gminy.

lupe art Mieszkańcy gminy poprzez aplikację mogą zgłaszać:

 – usterki w przestrzeni gminnej według kategorii: awaria oświetlenia, nielegalne wysypiska śmieci, bezdomne zwierzęta oraz odbiór odpadów,

– otrzymywanie komunikatów oraz informacji o wydarzeniach w gminie,

– kontrola obsługi zgłoszeń przez odpowiednie władze – powiadomienia w aplikacji mobilnej i poprzez e-mail,

– integracja z regionalnym systemem ostrzegania,

– logowanie kontami społecznościami,

 

 

Zasady korzystania z aplikacji?

Aplikację LUPE można pobrać bezpłatnie na urządzenia z systemem Android w sklepie GooglePlay lub z App Store na telefony Iphone.

Aplikacja będzie również dostępna na stronie http://www.turosnkoscielna.pl/ pod ikoną:   lupe mini red3

System oferuje dwie możliwości logowania: jako użytkownik anonimowy lub poprzez konta na portalach społecznościowych np. Facebook. Aby dodać zgłoszenie należy wejść w zakładkę DODAJ ZGŁOSZENIE, następnie wpisać adres, gdzie wystąpiła usterka, wybrać kategorię, opisać zdarzenie oraz dołączyć zdjęcie (zdjęcie nie jest wymagane). Zarejestrowane zgłoszenia są przekazywane do realizacji i publikowane na ogólnodostępnej mapie z określeniem statusu realizacji. Zarejestrowani w systemie mieszkańcy mają możliwość podglądu statusu swoich zgłoszeń oraz otrzymywania na bieżąco informacji o sposobie ich realizacji.

 

Dodatkowo system pozwala na publikację – bezpośrednio na mapie – ważnych komunikatów oraz powiadomień z obszaru gminy, takich jak, np. ostrzeżenia meteorologiczne, wydarzenia sportowe i kulturalne. Dzięki nowoczesnemu systemowi mieszkańcy gminy będą mogli nie tylko zgłaszać problemy związane z infrastrukturą gminną, ale także na bieżąco śledzić komunikaty gminne oraz kalendarze rozmaitych wydarzeń w gminie.

 

Harmonogramy odbiorów odpadów

System Lupę umożliwia:

·         Udostępniania w aplikacji mobilnej informacji na temat harmonogramu odbioru odpadów w konkretnych punktach adresowych.

·         Subskrypcja harmonogramu dla wielu adresów z wygodną wizualizacją w postaci kalendarza.

·         Przypominanie o nadchodzących terminach odbioru poszczególnych rodzajów odpadów.

 UWAGA: System LUPE działa tylko na terenie Gminy Turośń Kościelna, oznacza to, że zgłoszenia z terenu innych gminy lub powiatu nie będą rozpatrywane i automatycznie odrzucane. Dodatkowo zgłoszenia o nagłych zdarzeniach, np. wypadkach, pożarach, katastrofach oraz o innych sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu powinny być zgłaszane pod numery alarmowe.