W dn. 07-08 września, w ośrodku Okręgowej Izby Lekarskiej w Białymstoku, Dom Lekarza w Turośni Kościelnej ul. Wysokie 3A, odbył się II Otwarty Turniej Teamów w brydży sportowym o Puchar Wójta Gminy Turośń Kościelna.

Impreza zgromadziła na starcie 17 drużyn (teamów) 4-6 osobowych, najliczniej reprezentowanych przez zawodników z Podlasia. Udział wzięli także zawodnicy z sąsiednich województw (mazowieckie, łódzkie i lubelskie) oraz zawodnicy z Litwy. Gościł i grał przy stoliku także Witold Stachnik, prezes Polskiego Związku Brydża Sportowego (w teamie „Stachnik” – mazowieckie). W zawodach poza dorosłymi uczestniczyli także młodzicy (z Podlasia i Mazowsza) oraz juniorzy (Podlasie).

Pierwszego dnia odbyły się eliminacje, 9 meczów 5-cio rozdaniowych. Na pierwszym miejscu z dość dużą przewagą uplasował się team mazowiecki Abnegat. W czołówce znaleźli się wszyscy faworyci, wszystkie drużyny dorosłych z zewnątrz oraz dwa teamy z Podlasia („dr Hanusz” z Białegostoku oraz „STB BC Sudovia International” – para z Suwałk uzupełniona parą z Litwy).

IIOTT.2

IIOTT.4

W drugim dniu odbyły się mecze finałowe.

W finale „A” (6 najlepszych drużyn po eliminacjach) zwyciężyli:

I miejsce –STB BC Sudovua International

II miejsce - SPS EKO Różanka – team I ligowy z lubelskiego

III miejsce - Transfer – team z łódzkiego

Nieco zawiedli główni faworyci „Abnegat”, zajmując ostatecznie 5-tą lokatę

W finale „B” zwyciężył team juniorów „Dolina Narwi Juniors” z Łomży, co stanowiło sporą niespodziankę, wyprzedzając teamy z bardziej utytułowanymi zawodnikami w składach.

Poza nagrodami głównymi dla zwycięzców, w tym puchary za zajęcie pierwszych miejsc w finale „A” i „B”, zostały wręczone mile nagrody/upominki dla wszystkich młodzików i juniorów, ufundowane przez  Grzegorza Jakucia, wójta Gminy Turośń Kościelna.

IIOTT.10

IIOTT.13

IIOTT.6

Impreza znakomicie spełniła oczekiwania zarówno sportowe, organizacyjne, jak i towarzyskie. W imieniu własnym oraz społeczności brydżowej składam serdeczne podziękowanie Panu Wójtowi za objęcie imprezy patronatem i udzielone wsparcie organizacyjne.

 

 Prezes Podlaskiego Związku

 Brydża Sportowego w Białymstoku

 Adam Szempliński