Spotkanie z przedszkolakami

30 października 2012 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Turośni Kościelnej odbyło się  spotkanie z dziećmi z Przedszkola "Promyk" w Turośni Kościelnej w ramach akcji: "Cała Polska czyta dzieciom". W tym miesiącu czytała przedszkolakom Pani Ewa Kępa  - mama małego Mikołaja. Bajka czeska pt. "Złote źródło" dostarczyła dzieciom wiele wrażeń, które zostały utrwalone na kartkach w postaci pięknych, kolorowych ilustracji. Następne spotkanie odbędzie się w listopadzie.
       
        
Gminna Biblioteka Publiczna w Turośni Kościelnej  zaprasza do udziału w konkursie : "Świąteczna kartka". Konkurs nawiązuje do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Prace należy wykonać dowolną techniką i dostarczyć do biblioteki do dnia 10 grudnia 2012 roku.
Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi dnia 14 grudnia 2012 roku o godz. 16.00 w lokalu biblioteki.
Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

8 listopada 2012 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Turośni Kościelnej uczestniczyła w spotkaniu autorskim z panem Grzegorzem Kasdepke. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Surażu, a jego organizatorem była Książnica Podlaska Biblioteka Powiatowa w Białymstoku. Wzięły w nim udział dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Surażu oraz uczniowie kl. III i kl. IV Szkoły Podstawowej w Tołczach.
Grzegorz Kasdepke urodził się w Białymstoku. Z wykształcenia dziennikarz, z wyboru bajkopisarz. Autor wielu cieszących się powodzeniem książek dla dzieci : "Kacperiada", "Co to znaczy", "Kuba i Buba", "Bon czy ton", "Przyjaciele", "Niesforny alfabet", "Detektyw Pozytywka" i inne. Scenarzysta telewizyjny, wielbiciel radia, twórca licznych słuchowisk radiowych. Spotkania z nim są wspaniałe. Opowiada o swoich utworach bardzo ciekawie i z humorem, dzięki temu nawet dorośli nie mogą się nudzić.
Na zakończenie uczestnicy spotkania mogli zakupić książki z dedykacją autora.
       

Spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki

                                                           
Dnia 21 listopada 2012 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Turośni Kościelnej odbyło się spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Członkinie klubu dyskutowały na temat 2 książek : "Pamiętniki wampirów" oraz "Osaczona".  Zdania o książkach były bardzo podzielone. Znalazły się zwolenniczki i przeciwniczki książek o tematyce fantastycznej.
Klubowiczki zachęcają do ich przeczytania, ponieważ tylko w ten sposób można przekonać się czy będą nam się podobały.
       

  

             


W dniu 29 listopada 2012 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Turośni Kościelnej odbyło się spotkanie w ramach akcji : "Cała Polska czyta dzieciom". Uczestniczyły w nim dzieci z Przedszkola "Promyk" w Turośni Kościelnej wraz z wychowawczynią Panią Moniką Bibułowicz.
Baśń bułgarską pt. "Złote jabłka i dziewięć pawic" czytała przedszkolakom mama Kai - Pani Dorota Czekałow - Bąba. Dzieci uważnie wysłuchały czytanej baśńi, opowiedziały szczegółowo jej treść oraz wykonały bardzo ciekawe prace plastyczne. 
Po zajęciach przyszedł  również czas na zabawę. Następne spotkanie już w grudniu.
   
                       
Gminna Biblioteka Publiczna w Turośni Kościelnej zaprasza na kiermasz nowych i tanich książek dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.
Zapraszamy do lokalu biblioteki od poniedziałku do piątku w godz. 11.00 - 18.00.
Książki są wspaniałym prezentem pod choinkę.
                      
                                   
Gminna Biblioteka Publiczna w Turośni Kościelnej otrzymała w 2012 roku dotację w kwocie 3000 zł. z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z przeznaczeniem na zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych na terenie gminy.
Serdecznie zapraszamy czytelników do Biblioteki Gminnej w Turośni Kościelnej oraz Filii Bibliotecznej w Turośni Dolnej po nowe książki.
13 grudnia 2012 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Turośni Kościelnej miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu: "Świąteczna kartka". Na konkurs wpłynęło 10 prac w postaci pięknych, kolorowych kartek związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Najwięcej prac wykonały dzieci z Przedszkola "Promyk" w Turośni Kościelnej.
                
 Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, a wszyscy obecni na spotkaniu mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku.
W dniu 13 grudnia 2012 roku do Gminnej Biblioteki Publicznej w Turośni Kościelnej przybyły dzieci z Przedszkola "Promyk" na grudniowe spotkanie w ramach akcji: "Cała Polska czyta dzieciom".
Baśń luksemburską pt. "Połowa nagrody" przeczytała Pani Agnieszka Kalinowska - mama małej Julii.
Dzieci z wielką ciekawością i zainteresowaniem wysłuchały baśni, a swoje wrażenia przeniosły na papier wykonując bardzo kolorowe i niezwykłe ilustracje.
Było to już ostatnie spotkanie w 2012 roku. Następne odbędzie się w styczniu 2013 roku.

 
24 stycznia 2013 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Turośni Kościelnej miało miejsce pierwsze w tym roku spotkanie w ramach akcji: "Cała Polska czyta dzieciom". Do biblioteki przybyły dzieci z Przedszkola "Promyk" w Turośni Kościelnej wraz z wychowawczynią Panią Moniką Bibułowicz. W związku z obchodzonym w tym miesiącu "Dniem Babci" do czytania baśni przedszkolakom została zaproszona Pani Danuta Łukaszuk - babcia małej Wiktorii. Baśń pt. "O Basi, która została królewną" bardzo się przedszkolakom spodobała, a więc po uważnym jej wysłuchaniu powstały piękne i ciekawe ilustracje obrazujące treść baśni.
 
Na zakończenie spotkania dzieci świetnie się bawiły oraz oglądały kolorowe ilustracje.