Gminna Biblioteka Publiczna w Turośni Kościelnej zgłosiła swój udział w projekcie edukacyjno - animacyjnym  "Spotkania z pasjami " realizowanego przez Fundację Orange. Projekt ten polega na przeprowadzeniu na żywo w bibliotekach 12 spotkań online w formie wideokonferencji skierowanych do seniorów. Tematyka spotkań obejmuje następujące zagadnienia: profilaktyka zdrowotna, bieżące sprawy ekonomiczne, kulturalne, tradycje, rozrywka, pasje, ekologia, finanse, nowe technologie, relacje z młodszymi pokoleniami. Pierwsze spotkanie odbyło się w czwartek 12 września 2013 roku o godz. 11.00. Bohaterami byli  Agnieszka i Marcin Kręgliccy, którzy są właścicielami ośmiu warszawskich restauracji, a każda z nich poświęcona jest innej kuchni.
 
2 3
Państwo Kręgliccy,którzy są rodzeństwem pokazali seniorom w jaki sposób można szybko i niedrogo zorganizować poczęstunek oraz przekazali dużo ciekawostek kulinarnych. Odpowiadali również na zadawane im pytania przez uczestników spotkania.
 
1 4
Serdecznie zapraszamy seniorów na następne spotkanie tym razem z Panią Krystyną Jandą, które odbędzie się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Turośni Kościelnej w czwartek 19 września 2013 roku o godz.11.00.