Sąsiada wypada znać, a najlepiej znać i polubić.  Temu właśnie służy cykliczny projekt  społeczno - artystyczny realizowany od kilku lat przez gminę Turośń Kościelna, Gminny Ośrodek Kultury oraz  Stowarzyszenie Przyjaciół Niewodnicy. Integracja mieszkańców jest jednym z większych wyzwań. Im bardziej będziemy zintegrowani jako lokalna społeczność, tym łatwiej będzie nam się rozmawiało o problemach i ich rozwiązaniach.
25 sierpnia mieszkańcy Niewodnicy Kościelnej, zarówno mieszkający tu od pokoleń jak i nowo osiedleni, uczestniczyli w nieco odmiennej konwencji „Muzycznych utworów”. Tym razem  utrzymanej w klimacie letniej zabawy przy muzyce biesiadnej zorganizowanej na posesji Państwa Marty i Pawła Wenclików. Atrakcji było mnóstwo. W pierwszej kolejności na planie pojawili się bohaterowie dramatu „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, w których wcielili się członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Niewodnicy po raz kolejny przyłączając się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Dobrze dobrane stroje, kunszt aktorski - jednym słowem Mistrzowie.
Po przedstawieniu był czas na  krótkie pogawędki i prawdziwą sąsiedzką potańcówkę w rytmach Kapeli Czarnoleskiej. Dopisała i pogoda, i mieszkańcy. 
 
IMG 9416
 
IMG 9417
 
IMG 9425
 
IMG 9420
 
IMG 9437
 
IMG 9439
 
IMG 9440
 
IMG 9446
 
IMG 9450
 
IMG 9474
 
IMG 9487
 
IMG 9493