Miłość niejedno ma imię. W tym, że nie sposób jednoznacznie zdefiniować tego uczucia utwierdzili nas uczestnicy Przeglądu Piosenki Walentynkowej. 17 lutego, o godzinie 15.00 w sali widowiskowej świetlicy wiejskiej w Turośni Kościelnej można było poczuć 101% miłości. A to wszystko za sprawą miłośników muzyki z terenu naszej gminy.

IMG 6637

 

W piątej już edycji konkursu wzięło udział 28 wykonawców. Uczestnicy przeglądu zostali podzieleni na grupy wiekowe. Konkurs rozpoczął się występami najmłodszych uczestników: grupy przedszkolaków i zerówkowiczów. Dzieci śpiewały o miłości do mamy, o tej, która nie wypali się, Kiedy mocno zawieje wiatr a także o tej niespełnionej. Na widowni licznie zgromadziły się rodziny solistów. Co ciekawe, w V Przeglądzie Piosenki Walentynkowej wystąpiły aż trzy duety wokalne. Na przekór panującej za oknem aurze dwukrotnie usłyszeliśmy Tyle słońca w całym mieście, Anny Jantar. Niektórzy uczestnicy urozmaicili swój występ grą na instrumentach – mogliśmy posłuchać na żywo dźwięków gitary czy ukulele. Ostatni głos na scenie miała najstarsza grupa wykonawców – młodzież w wieku 11-13 lat.

IMG 6652

IMG 6635

IMG 6681

IMG 6703

Jury jednogłośnie wybrało dwunastu finalistów. Według kategorii wiekowych, przyznano trzy nagrody za zajęcie I miejsca, dwie za zajęcie II miejsca i dwie za zajęcie III miejsca. Panie wyróżniły także występy trójki solistów. Ponadto, dwie osoby otrzymały nagrody specjalne za choreografię i dobór stroju. Wydarzenie zakończyło się wykonaniem pamiątkowego zdjęcia.

IMG 6665

IMG 6688

IMG 6702

IMG 6685

IMG 6715