W sobotę 22 kwietnia 2017 r. w gmachu głównym TVP w Warszawie odbyła się 16 gala finałowa ogólnopolskiego konkursu „Wójt Roku 2016”, organizowanego przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel. W tym roku wśród 10 najlepszych wójtów w Polsce znalazł się także Gospodarz naszej Gminy Pan Grzegorz Jakuć.
Konkurs przebiegał dwuetapowo. W pierwszym - kapituła konkursowa spośród zgłoszonych przez mieszkańców, instytucje i organizacje kandydatów, wybrała 10, którzy w jej opinii wykazali się największymi osiągnięciami w pracy na rzecz środowisk lokalnych w ubiegłym roku. Drugi etap - to już głosowanie za pomocą SMS na wybranego kandydata.
W trakcie Gali jeszcze raz przedstawiono sylwetki wszystkich nominowanych oraz przypomniano ich osiągnięcia. O wygranej decydowała ilość wysłanych SMS na danego kandydata.. Tegorocznym zwycięzcą konkursu został Pan Dariusz Woźniak Wójt Gminy Rusiec z województwa łódzkiego.
Relację telewizyjną będzie można obejrzeć w 1 programie TVP w piątek 28 kwietnia 2017 r. o godzinie 12.40.
Pan Wójt bardzo serdecznie dziękuje wszystkim za oddane głosy i pragnie podkreślić, że ten wielki sukces, jakim było zakwalifikowanie się do dziesiątki najlepszych Wójtów w Polsce i zdobycie tytułu laureata jest dziełem wszystkich mieszkańców i osób pracujących na rzecz naszej małej ojczyzny.