Widowisko świetlne, zabawy z animatorami, liczne konkursy z nagrodami, niesamowite koncerty i wspaniała zabawa do późnych godzin wieczornych to tylko nieliczne atrakcje, które towarzyszyły mieszkańcom Gminy Turośń Kościelna na niedzielnym „Wakacyjnym Festynie Familijnym”. Impreza została przygotowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Turośni Kościelnej pod patronatem Wójta Gminy Turośń Kościelna przy współorganizacji ze Stowarzyszeniem LGD  N.A.R.E.W.- Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi.
  
Pogoda dopisała i na stadionie sportowym Turośni Kościelnej zgromadziła się liczna publiczność. Dzieci wesoło bawiły się na stanowiskach sportowo –rekreacyjnych, miały możliwość puszczania dużych baniek mydlanych oraz pomalowania buźki.
 


 

 
 Jak manna z nieba leciały słodkie cukierki, dzięki uprzejmości Towarzystwa Lotniczego Białystok. Animatorzy zadbali o uśmiechy na twarzach dzieci zabierając je w krainę przygód. Był też konkurs z nagrodami  ufundowanymi przez Stowarzyszenie LGD N.A.R.E.W. Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi.
 


 
 
 Gorącą atmosferę zapewnił zespół JORRGUS, gwiazda muzyki disco polo & dance.
 W dalszej części imprezy odbyła się dyskoteka pod chmurką z  DJ Crazy Brothers, która była finansowana przez Stowarzyszenie LGD N.A.R.E.W. - Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi.
 

Gwiazdą wieczoru byli laureaci III Edycji „Must be the music – tylko muzyka” - Najlepszy Przekaz w Mieście. Wydarzenie było współfinansowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Turośni Kościelnej oraz Stowarzyszenie LGD N.A.R.E.W. - Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi.