W niedzielne popołudnie, 21 sierpnia 2016 r., w Turośni Kościelnej odbył się III Charytatywny Turniej Siatkówki Plażowej pod hasłem: „Naszpikowana Plaża". Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Młodzi Kreatywni".
Skąd pomysł na taką nazwę turnieju? Otóż, głównym celem wydarzenia było pozyskanie finansowego wsparcia dla podopiecznych białostockiej Fundacji „Naszpikowani". Pomagając Naszpikowanym chcieliśmy także nagłośnić działalność nowopowstałej organizacji użytku publicznego i zachęcić do oddania krwi, bo przecież każdy może zostać dawcą szpiku kostnego, a tego najbardziej potrzebują podopieczni Fundacji. Naszpikowani pomagają osobom chorym na białaczkę i inne choroby krwi.
Po uroczystym rozpoczęciu wydarzenia, 15 drużyn rozpoczęło walkę o podium. Na turosieńską plażówkę zawitali m. in. zawodnicy z Białegostoku, Łomży i Hajnówki. Turniej został podzielony na dwie kategorie: męską i żeńską. Rozgrywki drużyn żeńskich trwały do godziny 16.00 i zakończyły się zwycięstwem  Magdaleny Gałaszewskiej  i Anny Sucharzewskiej. Panowie, ze względu na większą liczbę zespołów walczyli do godzin wieczornych. W kategorii męskiej pierwsze miejsce zajęła para  Janusz Ignaciuk i Artur Karniłowicz. Sportowe zmagania połączone zostały z Piknikiem Rodzinnym. Od godziny 15.00 na zainteresowanych czekało wiele atrakcji. Odbył się fitness na świeżym powietrzu, animacje taneczne, ponadto mogliśmy obejrzeć pokazy akrobatyczne. Najmłodszych pochłonęła zabawa na dmuchanej zjeżdżalni, natomiast nieco starsi korzystali z pokoju zagadek, pola do bitwy łuczniczej, czy gigantycznych piłkarzyków.
W wydarzeniu udział wzięły znane osobistości. Swoją obecnością zaszczycili nas Dariusz Górski, Andrzej Strejlau i Władysław Żmuda.
Zarówno siatkarze, jak i przybyli goście żartowali, że pogodę na turniej mamy co roku zamówioną. ????
Dzięki zainteresowaniu przybyłych osób, słonecznej pogodzie, miłej atmosferze i pozytywnym komentarzom, III charytatywny Turniej Siatkówki Plażowej zaliczamy do udanych imprez. Pamiętajmy, że warto pomagać!
 
fot. Stowarzyszenie "Młodzi Kreatywni"
DSC 0427
 
DSC 0550
 
DSC 0596
 
DSC 0664
 
DSC 0872
 
DSC 0848
 
DSC 0879