Zmień kontrast

PROJEKT "SKLEJKI POETYCKIE"

16 kwietnia 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Turośni Kościelnej odbyły się warsztaty w ramach projektu "Sklejki poetyckie" prowadzone przez Pana Marcina Kozińskiego - animatora kultury, historyka,  kustosza Muzeum Wojska w Białymstoku.
Projekt realizowany jest w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a główny partner działania to Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. W warsztatach wzięła udział młodzież kl. VI Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej, której zadaniem było układanie wierszy z wylosowanych słów oraz budowanie kolaży wyciętych z czasopism. Zajęcia miały na celu kształtowanie twórczego myślenia, rozwój wyobraźni oraz obalenie mitu, że poezja jest czymś bardzo elitarnym. Warsztaty nauczyły młodzież, że każdy człowiek może być artystą, nie należy naśladować innych tylko być sobą, a tworzenie wierszy nie jest wcale takie trudne.
 
 
 
 
 
 
 
 

ŻYCZENIA

PODSUMOWANIE KONKURSU ŚWIĄTECZNEGO

27 marca 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Turośni Kościelnej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego: "Najciekawsza kartka wielkanocna". W konkursie udział wzięło 17 dzieci. 
 
I miejsce zdobyła Zofia Nowosielska  - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Niewodnicy Kościelnej
II miejsce - Kacper Parzych - Szkoła Podstawowa w Turośni Kościelnej
III miejsce - Aleksandra Wasilewska - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Niewodnicy Kościelnej
 
Przyznano 6 wyróżnień : Natalia Horodeńska, Jacek Dajnowicz, Oliwia Pabiś, Szymon Bursa, Zosia Bibułowicz, Zosia Więcko.
 
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali książki oraz gadżety, które sponsorowało  Stowarzyszenie N.A.R.E.W.
 
 
 
 
 

KONKURS WIELKANOCNY

PROMYCZKI W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

15 marca dzieci z grupy "Promyczki" ponownie odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Turośni Kościelnej. Tym razem dwie baśnie: "O szczęśliwej wyspie, tygrysku i zajączku" oraz "Przybycie wiosny" przeczytała przedszkolakom Pani Beata Szymoniuk - wicedyrektor Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej. Po wysłuchaniu bajek, dzieci pięknie opowiedziały ich treść, a także narysowały wiele kolorowych ilustracji.