Zmień kontrast

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

W poniedziałek 11 czerwca Gminną Bibliotekę Publiczną w Turośni Kościelnej odwiedziły dzieci z grupy "SŁONECZKA". Wiersze o lecie z książki pt. "Cztery pory roku" przeczytała przedszkolakom bibliotekarka Pani Alina Kowalczuk. W związku z przypadającą w 2018 r. 100 - rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, dzieci wysłuchały również opowieści o Józefie Piłsudskim z książki Wojciecha Widłaka "Komendant wolnej Polski". Na zakończenie "Słoneczka" wręczyły Pani bibliotekarce piękne podziękowanie.
 
 
 
 

SPOTKANIE AUTORSKIE

W dniu 8 czerwca 2018 r. gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Turośni Kościelnej był Arkadiusz Niemirski - powieściopisarz, satyryk i dziennikarz, autor książek dla młodzieży i dorosłych, kontynuator przygód Pana Samochodzika wykreowanego przez Zbigniewa Nienackiego. W spotkaniu wzięła udział młodzież  kl. VII z Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej. Dzięki interesującej prezentacji multimedialnej przygotowanej przez pisarza, uczniowie zapoznali się z jego życiorysem, twórczością oraz zainteresowaniami. Autor w zabawny i humorystyczny sposób opowiedział o swoim dzieciństwie, młodości, studiach, a także muzyce i pracy w kabarecie. Zainspirowany postacią Pana Samochodzika napisał 16 tomów tej cieszącej się wielką popularnością serii. Uczestnicy spotkania zapoznali się również z jego innymi powieściami detektywistycznymi i kryminalnymi: "Testament bibliofila", "Prowokator", "Pojedynek detektywów", "Pasztetowe wakacje", "Zbrodnia prawie doskonała".
 
 
 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Dnia 29 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Turośni Kościelnej odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze. Uczestniczyły w nim dzieci z grupy "Promyczki" oraz wychowawczyni Pani Marta Świstun. W roli lektora wystąpił Pan Tomasz Śliwowski - pedagog szkolny, który przeczytał przedszkolakom utwór "Bajka o szarym słowiku". Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały za czytanie i z wielkim zapałem wykonały ilustracje do przeczytanej bajki.
 
 
 
 
 
 
 

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

11 maja 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Turośni Kościelnej spotkały się członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem spotkania była dyskusja nad książką "Ścieżki nadziei" Richarda Paula Evansa, w której autor opisuje pieszą podróż przez całą Amerykę głównego bohatera Alana. Samotną wędrówkę z jednym plecakiem oraz mnóstwem pytań o sens życia i cierpienia po przeżytej śmierci ukochanej żony, utracie domu i pracy. Czy Alan zostawił za sobą przeszłość i znalazł siłę , by żyć od nowa? Czy odzyskał szansę na miłość i zwykłe ludzkie szczęście? O tym dyskutowały klubowiczki podczas spotkania w gminnej bibliotece.
 
 
 

 

 

 

"CHMURKI" W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

W piątek 11 maja 2018 r. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Turośni Kościelnej przybyły dzieci z grupy "Chmurki" wraz z wychowawczynią Panią Moniką Bibułowicz, aby złożyć życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza. W podziękowaniu za piękną laurkę i wspaniałe życzenia  Pani bibliotekarka Alina Kowalczuk przeczytała przedszkolakom dwie legendy: "Wars i Sawa" oraz "Syrenka".