Zmień kontrast

Zmień rozmiar
Ferie zimowe dobiegły końca. Nadszedł czas powrotu do szkoły, więc kilka zdań o tym, co udało się zorganizować  podczas tych dwóch  miejmy nadzieję udanych tygodni.
W Gminnej Bibliotece Publicznej dzieci uczestniczyły w spotkaniach pn. „Warsztaty z bajkoterapii”. Zajęcia plastyczne, orgiami, zajęcia komputerowe, gry planszowe, konkursy, zagadki łamigłówki, czytanie książek i wykonywanie ilustracji, to atrakcje przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury nie tylko dla najmłodszych.
 
2016 ferie 3
 
2016 ferie 4
 
2016 ferie 5
 
Starsze dzieci uczestniczyły w warsztatach bluesowych pn. „Ukulele kontra gitara”, na których poznawały brzmienie bluesa. Muzykowanie odbywało się głównie na ukulele i gitarze, ale dobrze sprawdziły się w tym rytmie także dzwonki i jambe. Zajęcia odbywały się w świetlicy w Turośni Dolnej, świetlicy w Niewodnicy Koryckiej oraz w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Turośni Kościelnej. Okres ferii pozwolił dzieciom mile spędzić czas ucząc się utworów zupełnie nowych z nowym pulsem. Przebojem ferii był "Easy ukulele blues", który zapewne wejdzie do repertuaru zespołów Gminnego Ośrodka Kultury w Turośni Kościelnej.
 
2016 ferie
 
2016 ferie

Rodzice, opiekun świetlicy, sołtys wsi Chodory, Gminny Ośrodek Kultury, Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz  strażacy z OSP Chodory połączyli siły, aby w świetlicy w Chodorach  zorganizować dzieciom doskonałą zimową zabawę. Zajęcia plastyczne, zabawy ruchowe, tańce oraz super przedstawienie z udziałem dzieci zakończone słodkim poczęstunkiem  - sprawiły, że po dwóch tygodniach wszyscy opuszczali świetlicę nie tylko z uśmiechem, ale też i nutką żalu, że ferie dobiegają końca. Za tak wspaniałe przygotowanie i zaangażowanie podziękowania należą się rodzicom, a w szczególności: Pani Ani, Pani Edycie oraz Pani Ewie (opiekunce świetlicy). 

2016 ferie

 

2016 ferie 2

 

2016 ferie 3

 

2016 ferie 4

 

2016 ferie 5

 

2016 ferie 6

2016 ferie 7

 

2016 ferie 8

2016 ferie 9