Odpowiadając na prośbę Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Sejmu RP skierowane do gmin, Wójt Gminy Turośń Kościelna zwraca się z prośbą do pszczelarzy i rolników z terenu naszej Gminy o wypełnienie załączonej ankiety dotyczącej wzajemnych oczekiwań oraz działań jakie należy podjąć w celu eliminacji sytuacji konfliktowych pomiędzy tymi wzajemnie uzupełniającymi się grupami rolników.

 

Wypełnioną ankietę można wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub złożyć w sekretariacie tut. urzędu (I piętro, pok. nr 15) najpóźniej do dnia 15 marca 2019 r. 

Załączniki:
Pobierz plik (ANKIETA.docx)ANKIETA.docx[ ]

Wójt Gminy Turośń Kościelna informuje zainteresowanych rolników, że biuro powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Białymstoku, mieszczące się przy ulicy Lipowej 32A, przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy w gospodarstwach, które ucierpiały w skutek tegorocznej suszy.

Wnioski rolników, którzy ponieśli straty wynoszące co najmniej 70% upraw, jak i rolników, którzy ponieśli straty w uprawach rolnych mieszczące się w przedziale od 30% do 70% danej uprawy należy złożyć do – dnia 31 października 2018 r.

Do wniosku należy dołączyć kopię protokołu oszacowania szkód, zawierającego informacje o powierzchni upraw, w których powstały szkody, z adnotacją wojewody potwierdzającą wystąpienie szkód.

Więcej informacji na stronie: www.arimr.gov.pl