Inwestycje

Dobiegła końca kolejna inwestycja drogowa na terenie gminy Turośń Kościelna, zrealizowana dzięki dofinansowaniu ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

otwarcie drogi Trypucie8.JPG

Mieszkańcy mogą już korzystać z nowo przebudowanej drogi gminnej nr 106661B w Trypuciach. Mowa o ponad 300-metrowym odcinku drogi od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1547B, w kierunku PSZOK-u.

panele.jpg

Na przełomie czerwca i lipca br. rozstrzygnięto nabór wniosków na montaż kolektorów słonecznych. Grzegorz Jakuć – wójt gminy podpisał z mieszkańcami umowy o powierzenie grantów na kwotę 570 tys. zł.

Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił w lipcu nabór wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Oświata i Sport

Plakat Turośnianka Magnat.png

W najbliższą niedzielę o godzinie 16.00 na stadionie sportowym w Turośni Kościelnej, Turośnianka Turośń Kościelna zmierzy się z Magnatem Juchnowiec Kościelny.

Mecz i festyn na zakończenie lata.png

29 sierpnia br. na stadionie sportowym w Turośni Kościelnej odbędzie się mecz rozpoczynający nową kolejkę A-klasy i festyn na zakończenie lata.

plac.jpg

Dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Puchatek” w Niewodnicy Kościelnej mają powody do radości. Od niedawna mogą korzystać z nowego placu zabaw.

Uczennice Szkoły Podstawowej w Tołczach zostały nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na Pi-plakat.

Kultura

IMG_0047.JPG

Tegoroczną lekturą, X – jubileuszowej edycji Narodowego Czytania jest dramat Gabrieli Zapolskiej ,,Moralność Pani Dulskiej".

IMG_9851 [50%].JPG

Złożeniem kwiatów, zapaleniem zniczy i dźwiękiem syren w gminie Turośń Kościelna uczczono pamięć o tragicznych wydarzeniach z września 1939 r.

NARODOWE CZYTANIE.png

We wtorek, 7 września br. o godzinie 10.00 w sali konferencyjno-widowiskowej w Turośni Kościelnej, Radni Gminy przeczytają "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Zapraszamy do włączenia się w X, jubileuszowe Narodowe Czytanie!

IMG_20210813_113945.jpg

Dwa turnusy, 60 uczestników, 30 godzin zajęć. Nauka, radość, zabawa... czyli półkolonie letnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Turośni Kościelnej.

Powrót na początek strony