9 maja br. w Topilcu, w ramach cyklu „Tam po majowuj rosie” odbyło się spotkanie z tradycją ludową. Artyści z Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach przybliżyli społeczności lokalnej białoruskie zwyczaje związane z wiosną, Oktawą Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i dniem świętego Jerzego. Uczestnicy spotkania mieli okazję podziwiać tradycyjne stroje ludowe, wysłuchać śpiewu ohulek i obejrzeć obchód zasiewów zbóż, czyli procesję z ikoną po polach żyta i ich święcenie.

W korowodzie wołoczebnym, którego współorganizatorem był o. Jarosław Jóźwik – proboszcz parafii pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Topilcu, udział wzięli, Grzegorz Jakuć – wójt gminy Turośń Kościelna i Bożena Bieryło – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Turośni Kościelnej.


zdjęcia: Agnieszka Popławska

Szkolenia jak budować i komunikować markę biznesową w Internecie?

Marketing i finansowanie działalności gospodarczej, Komunikacja marki, Tworzenie i promowania kanału sprzedaży – 4 certyfikowane szkolenia z najlepszymi specjalistami w branży! To kolejne działanie w ramach polsko-litewskiego projektu ACCESS.

Celem projektu ACCESS jest poprawa usług wspierania biznesu w Polsce (w regionie suwalskim i białostockim) na Litwie (w Kownie i okręgu mariampolskim). Partnerzy projektu to ze strony polskiej: Politechnika Białostocka i Stowarzyszenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego oraz ze strony litewskiej: Politechnika Kowieńska, a także Kowieńska Izba Handlowo-Przemysłowa i Rzemieślnicza.

W ramach projektu po obu stronach granicy odbywać się będą bezpłatne szkolenia dla lokalnych przedsiębiorców, osób zatrudnionych, szukających nowych możliwości rozwoju przedsiębiorczości. Szkolenia skierowane są zarówno do ludzi młodzi (18-29 lat), jak i starszych przedsiębiorców, którzy posiadają ideę biznesową i chcą ją rozwijać. Udział w szkoleniach to szansa na poznanie warsztatu pracy twórców kampanii dla globalnych marek oraz na networkingową wymianę biznesowych doświadczeń z uczestnikami z Litwy.


W trakcie szkoleń dowiesz się (na praktycznych ćwiczeniach i przykładach z rynku) jak stworzyć fundamenty mocnej marki, skąd czerpać wiedzę o rynku, jak zarządzać finansami i jak zadbać o komunikację marketingową firmy.
Zapraszamy na warsztaty prowadzone w języku polskim. Każde ze szkoleń połączone jest z dodatkowym międzynarodowym spotkaniem networkingowym w języku angielskim z partnerami z Litwy.

Nasi eksperci to:

Marta Rogalewska – projekt menedżerka, strateżka marketingowa, analityczka, współzałożycielka dwóch agencji kreatywno-technologicznych, współtwórczyni edukacyjnej marki Gold&Finch.
Gabriel Matwiejczyk – psycholog, od 2005 roku zajmuje się badaniami Internetu, pomiarem efektywności kampanii. Współautor niedawno wydanego przez PWN podręcznika „Badania Rynku”.
Michał Olszewski – specjalizuje się w budowaniu i weryfikacji modeli biznesowych przy użyciu Lean Canvas i Business Model Canvas, pracuje w FundingBox Accelerator, międzynarodowej firmie wspierającej przedsiębiorców i innowatorów poprzez różne modele finansowania i programy akceleracyjne.
Tomasz Misiukiewicz – od ponad 10 lat zajmuje się komunikacją wizualną i reklamową, współzałożyciel i dyrektor kreatywny agencji holistycznej Przestrzeń.
Małgorzata Bieroza – ilustratorka i Art Director w Isobar Poland, założycielka i CEO studia projektowego Wyraz.
dr Paweł Tadejko – wielokrotnie nagradzany fotograf, od ponad 10 lat promuje Podlasie w kraju i zagranicą, architekt oprogramowania i specjalista od data science, dyrektor R&D w startupie workai.
Paweł Paszkowski – strateg e-commerce i marketingu internetowego, od ponad 10 lat menadżer w największych polskich e-commerce’ach.
Bartosz Jurkowski – psycholog, trener, lektor, założyciel centrum szkoleniowego I’MPRO IMPRO, prowadzi warsztaty improwizacji stosowanej dla zespołów, menedżerów, firm.

Tematy poszczególnych szkoleń i terminy:
• Szkolenie 1. Podstawy marketingowe i finansowe działalności gospodarczej – 18-19.05.2021
Na szkoleniu stworzymy fundamenty strategii marketingowej, pomożemy Ci zyskać kontrolę nad wizerunkiem i sprawnie ruszyć z przemyślanymi, nastawionymi na realizację celów działaniami! Drugi dzień szkolenia to wprowadzenie do badań rynku bazujących na najłatwiej dostępnych narzędziach oraz przegląd aspektów finansowych, które pozwalają na krytyczną analizę opłacalności biznesu.
• Szkolenie 2. Kreowanie wizerunku marki – 26-27.05.2021
Dowiesz się, jaka jest rola komunikacji wizualnej we współczesnej strategii biznesowej, jak odróżnić dobrą i złą komunikację oraz jak skutecznie pracować z freelancerami, studiami projektowymi i agencjami, by prowadzić efektywne działania marketingowe.
To także całodniowy warsztat fotograficzny oraz przegląd narzędzi związanych z fotografią produktową i marketingową.
• Szkolenie 3. Projektowanie i zarządzanie kanałem – 01-02.06.2021
Podczas szkolenia poznasz najważniejsze kanały sprzedaży oraz nauczysz się budować strategię obecności on-line dla Twojego biznesu. Pomożemy Ci zaprojektować ścieżkę zakupową Twoich klientów. Dowiesz się jak planować kampanie reklamowe i wydatki z nimi związane.
• Szkolenie 4. Promocja kanału – 09 i 11.06.2021
Zastanawiasz się, jak tworzyć treści, które przyciągają uwagę, angażują i sprzedają. Sprawdzimy to w praktyce! Poznasz język Internetu, dowiesz się jak włączyć marketing w wyszukiwarkach do swojej strategii i jak reagować na opinie klientów. Zmieniaj fanów w ambasadorów marki.
Otrzymasz szczegółową instrukcję – krok po kroku – jak stworzyć swoje pierwsze płatne kampanie w mediach społecznościowych (Konfiguracja Menedżera Firmy i Menedżera Reklam Facebooka, tworzenie grup docelowych, pierwsza kampania). Dowiesz się, jak uniknąć typowych błędów, przejąć kontrolę nad swoimi zasobami, skonfigurować grupy docelowe i zaplanować wydatki. Cały proces zostanie pokazany w czasie rzeczywistym w prawdziwym środowisku pracy – gotowy do skopiowania i stworzenia podstaw do profesjonalnej pracy.


Szkolenia będą przeprowadzone w formie zdalnej na platformie Zoom.
Czas trwania każdego szkolenia: 16h lekcyjnych (8:30-17:00) rozłożonych na dwa dni.
Każdy może wziąć udział więcej niż w jednym szkoleniu.


Formularz zgłoszeń

https://accesspb.webankieta.pl/


Zarejestruj się na szkolenia już dziś!

Kontakt w sprawie szkoleń: dr Joanna Szydło Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; dr Marta Jarocka Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin rekrutacji do udziału w szkoleniach ACCESS (PDF, wersja dostępna cyfrowo)

https://bof.org.pl/images/ACCESS/Regulamin-rekrutacji-do-udzialu-w-szkoleniach-ACCESS.pdf

Działanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Litwa-Polska 2014-2020.
Strona internetowa projektu ACCESS

https://istartup.eu/pl/

 logo RGB white

 

Wodociągi Podlaskie Sp. z o.o. w Białymstoku informują:  W dniu 11.05.2021r.
 w godzinach 11:00-13.00 na terenie Gminy Turośń Kościelna nastąpi przerwa w dostawie wody– spowodowana podłączeniem nowej sieci wodociągowej.

Przerwa dotyczy miejscowości: Niewodnica Kościelna, Niewodnica Korycka, Markowszczyzna, Zalesiany –zasilanych  z wodociągu Pomigacze.

 

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Stowarzyszenie BOF realizuje projekt Dobra energia kluczem do sukcesu Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego. W ramach projektu wszyscy mieszkańcy Gminy mogą otrzymać:

1.       BEZPŁATNE I NIEZALEŻNE DORADZTWO dotyczące m.in:

·         wymagań jakie powinna spełniać bezpieczna i efektywna instalacja np. PV  (odpowiednie elementy, prawidłowe zabezpieczenia),

  • oceny budynku pod kątem aktualnego zużycia energii (termowizja budynku!) oraz rozwiązań energooszczędnych dostosowanych do indywidualnych potrzeb,
  • pozyskania finansowania ze środków europejskich oraz krajowych. 

 

2.       BEZPŁATNE SZKOLENIA – WEBINARIA. Szczegółowe tematy szkoleń w załączeniu.

Zyczenia Dzien Strazaka

Poczucie wspólnoty. Pamięć. Radość. Wolność. Tożsamość.
3 maja to niezwykle ważny dzień w kalendarzu Polaka. Stanowi on swego rodzaju hołd dla wydarzeń z 1791 r. - uchwalenia oraz skutków pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji, która stała się dokumentem tworzącym tożsamość suwerennego narodu. Warto pamiętać, że tego dnia obchodzimy nie tylko Święto Narodowe Konstytucji Trzeciego Maja, ale również święto kościelne Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Z uwagi na obostrzenia sanitarne, wzorem ubiegłego roku, przedstawiciele samorządu Gminy Turośń Kościelna: Grzegorz Jakuć - wójt gminy, Jarosław Czech - przewodniczący Rady Gminy i Bożena Bieryło - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury złożyli symboliczną wiązankę kwiatów pod obeliskiem Jana Pawła II w Turośni Kościelnej.
 

C Users mrybnik AppData Local Temp Zyczenia Wyznawcom Prawoslawia