Na coczwartkowym spotkaniu czytelniczym online przedszkolaki z grupy "Chmurki" wysłuchały wierszy i opowiadań, z których dowiedziały się, jakie oznaki zwiastują wiosnę.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie mogą się jej doczekać! 

Spotkanie czytelnicze online z przedszkolakami

artRuszenie #2
Urszula Bukłaha krok po kroku, przy wsparciu najbliższych, spełnia swoje mniejsze i większe muzyczne marzenia. Edukację muzyczną rozpoczęła w trzeciej klasie szkoły podstawowej. Dziś prowadzi zajęcia umuzykalniające dla dzieci. Bożenie Bieryło - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury opowiedziała między innymi o tym, jakie jest Jej największe muzyczne marzenie. Posłuchajcie... 

Link do wywiadu z Urszulą Bukłaha:

ODCINEK 2. artRuszenie z Urszulą Buklaha

Plakat artRuszenie 2 mn

artRuszenie #1
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Agnieszką Wiszowatą - autorką książek dla dzieci, która zdradzi nam między innymi kim są Sam i Riko, przybliży historię mieszkańców Myszkowa i opowie o swojej drodze twórczej.

Link do wywiadu z Agnieszką Wiszowatą:

ODCINEK 1. artRuszenie z Agnieszką Wiszowatą

artRuszenie odcinek 1 plakat Kopia

Z początkiem grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Turośni Kościelnej złożył trzy wnioski na dofinansowanie wydarzeń w ramach Programów MKiDN. Projekty obejmują m.in. utworzenie orkiestry dętej, organizację warsztatów, spotkań autorskich i konkursów.

W styczniu złożyliśmy także wniosek w Programie Dotacyjnym "Niepodległa" 2021. Z niecierpliwością czekamy na wyniki naboru.

Nabor informacja na FB

Gminny Ośrodek Kultury w Turośni Kościelnej zaprasza dzieci i młodzież, zamieszkałe i/lub uczęszczające do placówek oświatowych na terenie gminy Turośń Kościelna, do udziału w konkursie literacko-plastycznym, ph. "Wtedy jest Boże Narodzenie". Inspiracją do stworzenia prac konkursowych: opowiadania i/lub rysunku, niech będą słowa św. Matki Teresy z Kalkuty.

Oczekując na Święta pragniemy wspólnie odkryć istotę Bożego Narodzenia. Warto przypomnieć o tym, jak ważna jest obecność, dobre słowo i bezinteresowny gest drugiego człowieka. W niełatwym dla wszystkich okresie pandemii, chcemy uwrażliwić dzieci i młodzież na piękno świątecznego czasu, na jego duchowy, niematerialny wymiar. Tak, aby każdy z młodych uczestników konkursu znalazł głębszy sens w przesłaniu św. Matki Teresy, a swoje odczucia i doświadczenia, autorską interpretację słów o Bożym Narodzeniu, za pomocą słowa lub obrazu, przelał na papier. Poprzez konkurs chcemy też rozwijać i promować talenty artystyczne dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy. 

Rysunki i/lub opowiadania wraz z podpisanymi załącznikami do Regulaminu należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Na prace czekamy do 6 stycznia 2021 r.

Wtedy jest Boze Narodzenie 1 Kopia