Przez dwa tygodnie wakacji dzieci i młodzież z terenu gminy Turośń Kościelna brały udział w półkoloniach letnich zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury. Plener malarski, gra terenowa, prezentacja „Miasteczko ruchu drogowego”, spotkanie z Markiem Targońskim naczelnikiem OSP Turośń Kościelna i wizyta w remizie – to kilka z atrakcji, które urozmaiciły wolny czas uczestnikom zajęć.

Od 10 do 14.08 na zajęciach spotykały się dzieci w wieku 7-10 lat. Najmłodsi chętnie brali udział w animacjach tanecznych i zabawach na świeżym powietrzu. Świetnie poradzili sobie w podchodach, a na grillu, podczas karaoke, dali wspaniały koncert.

Drugi tydzień półkolonii należał do młodzieży. Gry i zabawy ruchowe pozwoliły zintegrować grupę. Zajęcia w plenerze były inspiracją do stworzenia pięknych krajobrazów. Niemałe wrażenie na uczestnikach półkolonii zrobił pokaz sprzętu przeciwpożarowego, a prezentacja "Miasteczko ruchu drogowego" była świetną powtórką zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Nasze spotkania zakończył grill, na którym gościciliśmy Grzegorza Jakucia – wójta gminy.

Czas wakcji dobiega końca. Wszystkim półkolonistom życzymy miłego powrotu do szkoły i dużo zdrowia. Do zobaczenia!