poczytajki 1

Rozpoczynamy "Poczytajki nie z tej bajki", czyli cykl cotygodniowych spotkań czytelniczych online dla dzieci.
Dziś zapraszamy do wysłuchania fragmentu książki, pt. "Afryka Kazika" autorstwa Łukasza Wierzbickiego. Opowiadanie czyta Bożena Bieryło - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.
W kolejnych odcinkach, całkiem nowe historie, czytać będą osoby zaprzyjaźnione z Gminną Biblioteką Publiczną w Turośni Kościelnej. 

Poczytajki nie z tej bajki, odcinek 1.

Poczytajki nie z tej bajki, odsłona II. Fragment książki "Fajna Ferajna" autorstwa Moniki Kowaleczko-Szumowskiej czyta Grzegorz Jakuć - wójt gminy Turośń Kościelna. Zapraszamy do wysłuchania opowiadnia.

Poczytajki nie z tej bajki, odcinek 2.

Przedstawiamy trzeci odcinek cyklu "Poczytajki nie z tej bajki".
Fragment opowieści "O Doboszu, drewnianym ludku, który mieszkał w ogródku", autorstwa Iwony Buczkowskiej, czyta Jadwiga Zofia Drozdowska - Przewodnicząca Komisji Oświaty i Kultury Rady Gminy Turośń Kościelna. Małych Czytelników, którzy chcieliby poznać dalsze losy Dobosza, zapraszamy do odwiedzenia Gminnej Biblioteki Publicznej. 

Poczytajki nie z tej bajki, odcinek 3.

Czy są z nami Mali Czytelnicy?
Dziś zapraszamy Was na spotkanie online z Aliną Kowalczuk - bibliotekarką GBP w Turośni Kościelnej i... Marcelką.
Pani Alinka przygotowała fragment książki ,,Marcelka i szkolne sprawy" autorstwa Marcina Pałasza. 📖
Kim jest MaciekCzy Rozrabiak naprawdę jest niegrzeczny i co się stało z kolczykiem Mamy    Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w dzisiejszych "Poczytajkach...".
Zapraszamy do wysłuchania opowiadania.

 Poczytajki nie z tej bajki, odcinek 4.

Na kolejne spotkanie czytelnicze online zaprosiliśmy Jarosława Czecha - Przewodniczącego Rady Gminy Turośń Kościelna, który specjalnie dla najmłodszych, przeczyta fragment książki "Jesień w klinice małych zwierząt w Leśnej Górce" autorstwa Tomasza Szweda.
Zasiądźcie wygodnie przed ekranami komputerów i posłuchajcie uważnie, a dowiecie się, czy można widzieć uszami... 

Poczytajki nie z tej bajki, odcinek 5.

Dziś zapraszamy dzieci małe i duże do wysłuchania zabawnej opowieści o pomysłowym Gwarku.
Fragment książki "Oko w oko ze zwierzakiem" autorstwa Renaty Piątkowskiej czyta Agnieszka Bagińska - bibliotekarz Filii GPB w Turośni Dolnej.
Posłuchajcie... 

Poczytajki nie z tej bajki, odcinek 6.

Dzień dobry w środę. Czy najmłodsi czytelnicy przygotowują się już do powrotu do szkoły? Pola, bohaterka książki ,,Pierwszaki z kosmosu" autorstwa Rafała Witka, właśnie rozpoczyna naukę w pierwszej klasie. O tym, co na rozpoczęciu roku szkolnego przydarzyło się dziewczynce i o innych przygodach Poli i jej nowych przyjaciół czyta Paweł Kondracki - Sekretarz Gminy Turośń Kościelna. Posłuchajcie... 

Poczytajki nie z tej bajki, odcinek 7.