Zapraszamy do zapoznania sie z archiwalnymi wydarzeniami.

GMINNY OŚRODEK KULTURY W TUROŚNI KOŚCIELNEJ

ul. Lipowa 109

18-106 Turośń Kościelna

Dyrektor Bożena Bieryło

tel. 576-950-640

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat

Agnieszka Popławska

tel. 515-950-103

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gminna Biblioteka Publiczna

Alina Kowalczuk

tel. 85-307-06-29

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuletyn informacji publicznej Gminnego Ośrodka Kultury:

https://bip.gok.ug.turosn.wrotapodlasia.pl/

Gminna Biblioteka Publiczna bierze udział w programie "Akademia Orange dla bibliotek"

czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 18.00

 

Podkategorie

Gminny Ośrodek Kultury w Turośni Kościelnej jest samorządową instytucją kultury nastawioną na animację środowiska lokalnego i edukacją kulturalną. Jego wielokulturowa działalność ma na celu dotarcie do jak największej grupy odbiorców i zaangażowanie ich do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Wraz z samorządem gminnym oraz we współpracy ze środowiskiem lokalnym podejmujemy zadania mające na celu zaspokojenie potrzeb społecznych i kulturalnych mieszkańców gminy.

Przez Gminny Ośrodek Kultury promujemy i reklamujemy gminę. Organizujemy imprezy kulturalne oraz działamy na rzecz rozwoju regionu.

W ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Turośni Kościelnej funkcjonuje jedna biblioteka publiczna – Gminna Biblioteka Publiczna mieszcząca się przy ul. Lipowej 109 w Turośni Kościelnej oraz jej Filia, znajdująca się w Szkole Podstawowej w Turośni Dolnej.

Dzięki działalności pracowników GOK-u oraz aktywnej społeczności lokalnej Gminny Ośrodek Kultury rozwija, tworzy i przekazuje wartości będące świadectwem autentycznego życia kulturowego. Uczy wrażliwości na piękno, udostępnia wiedzę o sztuce, uczy jej rozumienia i właściwego odbioru. Rozwija zainteresowania amatorską twórczością artystyczną oraz zapewnia opiekę nad twórcami sztuki ludowej i folkloru z terenu gminy.

Miłośnikom integracji na świeżym powietrzu i entuzjastom radosnych form spędzania wolnego czasu, Gminny Ośrodek Kultury w Turośni Kościelnej zapewnia szereg imprez sportowo – rekreacyjnych odbywających się na terenie gminy.

NASZE ŚWIETLICE – ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN

 

___Gminny Ośrodek Kultury w Turośni Kościelnej poprzez swoje świetlice rozmieszczone na terenie gminy i funkcjonujące przez cały rok, stara się zorganizować czas wolny dzieciom, ludziom młodym, oraz tym nieco starszym mieszkańcom naszej gminy. Świetlice w naszej gminie są miejscem nauki i zabawy, miejscem integracyjnych spotkań lokalnej społeczności, miejscem gdzie młodzież i dzieci rozwijają swoje zainteresowania. Odbywają się w nich zebrania wiejskie, zajęcia kulinarne, rozrywkowe i sportowe oraz liczne imprezy okolicznościowe.

___Nasze świetlice są doskonałym miejscem reprezentacyjnym na uroczystości rodzinne, organizację zabaw czy wyjazdy grupowe. Mieszkańcy naszej gminy mają możliwość uczestnictwa w różnorodnych zajęciach, możliwość rozwijania swoich zainteresowań, twórczego spędzania wolnego czasu, swobodnego spotkania się i wspólnych działań dzieci, młodzieży, dorosłych i osób starszych. W naszych świetlicach istnieje również możliwość organizowania różnego rodzaju kursów i szkoleń dla mieszkańców gminy.

___Obecnie na terenie Gminy Turośń Kościelna funkcjonuje siedem świetlic wiejskich wyremontowanych dzięki środkom pozyskanym z dotacji UE w miejscowościach: Baciuty, Topilec, Trypucie, Zalesiany, Zawady, Turośń Dolna i Niewodnica Korycka. Świetlice te są dostosowane do potrzeb przebywających w nich ludzi, posiadają dostęp do bieżącej wody, system odprowadzenia ścieków a także są wyposażone w energię elektryczną i ogrzewanie.

___W najbliższej perspektywie zostaną wykonane projekty na świetlice w Barszczówce i Pomigaczach w celu nowoczesnego wykorzystania tych świetlic.

___Każda z naszych świetlic posiada swój niepowtarzalny, swoisty charakter.

 

Świetlica wiejska w Baciutach

 

 

Piękna drewniana świetlica z dachem krytym trzciną, położona w niepowtarzalnej okolicy, jest idealnym miejscem do spotkań ludzi kochających tradycje i kulturę.

 

Opiekun świetlicy Pani Monika Niewińska tel. 696 444 479

 

Świetlica wiejska w Trypuciach

 

 

__Świetlica wiejska w Trypuciach jest idealnie przystosowana do spotkań kulturalnych, środowiskowych i społecznych. Duża kameralna sala ze sceną oraz rozbudowane zaplecze techniczne stwarzają idealne warunki do organizowania w tym miejscu imprez o charakterze integracyjnym.

 

___Opiekun świetlicy Pani Danuta Abramowicz tel. (085) 650 44 89


Świetlica wiejska w Zawadach

 

 

Świetlica położona w Narwiańskim Parku Narodowym. Swoim specyficznym charakterem oprócz dorosłych przyciąga dzieci i młodzież z pobliskiej okolicy. Chętnie też gości grupy turystyczne oraz szkolne grupy młodzieżowe wyjeżdżające poza miasto Białystok.

 

___Świetlica jest idealnym miejscem stworzonym do imprez integracyjnych i aktywizujących.

 

___Jednym z atutów świetlicy jest duża kameralna sala, na środku której znajduje się kominek z otwartym paleniskiem, przy którym zwłaszcza w chłodne i mroźne dni skupiają się bywalcy świetlicy.

 

___Opiekunem świetlicy jest Pan Marek Jakuć tel. (085) 650-42-43

 

 

Świetlica wiejska w Topilcu

 

 

Wieś Topilec jest jedną z miejscowości w Gminie Turośń Kościelna położoną na na szlaku okalającym Narwiański Park Narodowy.

 

___Znajdująca się tam świetlica wiejska została niedawno odnowiona a stało się to głównie dzięki zaangażowaniu mieszkańców wsi, a także projektom z których pochodziło finansowanie.

 

___Cechami charakterystycznymi świetlicy są: dach kryty trzciną oraz kominek z otwartym paleniskiem, które dodają temu miejscu magicznego uroku.

 

___Opiekunem świetlicy jest Pani Mirosława Piechowska tel. (085) 650 44 97

 

Świetlica wiejska w Zalesianach

 

 

Świetlica położona w cichym, spokojnym i urokliwym zakątku wsi Zalesiany. Urzekająca leśna panorama zachęca do odwiedzin zarówno latem jak i zimą. Funkcjonalne, przestronne i gustowne wnętrze świetlicy zachęca do zorganizowania w nim przyjemnych biesiad czy uroczystości rodzinnych.

 

___Opiekunem świetlicy jest Pani Agnieszka Dębowska  tel. 605 943 063

 

Świetlica wiejska w Niewodnicy Koryckiej

 

Świetlica wiejska w Niewodnicy Koryckiej jest idealnie przystosowana do spotkań kulturalnych, środowiskowych i społecznych. Duża sala i wspaniałe podwórze z tyłu świetlicy  stwarzają idealne warunki do organizowania w tym miejscu imprez o charakterze integracyjnym.

Opiekunem świetlicy jest Pan Paweł Gołembicki- tel. 697 601 273

 

Świetlica wiejska w Turośni Dolnej

 

 

Świetlica wiejska w Turośni Dolnej połączona z remizą strażacką OSP Turośń Dolna.

 

Piękna, nowa sala, w której można organizować zarówno bale jak i kameralne spotkania oraz imprezy  integracyjne i aktywizujące. Gustownie ozdobione wnętrze świetlicy zachęca do przebywania w niej.

 

Opiekunem świetlicy jest Pan Piotr Oniśko – tel. 502 412 622

 

Świetlica wiejska w Pomigaczach

 

 

 

 

 

 

 

Pokonujemy bariery

 

Wyedukowany lider

 

Między nami sąsiadami - Lokalna Pracowna