Kolejna edycja akcji czytelniczej "Rozczytane Podlaskie"

4 czerwca br., Gminna Biblioteka Publiczna w Turośni Kościelnej wzięła udział w czwartej edycji akcji "Rozczytane Podlaskie" w ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Tegorocznym tematem przewodnim było hasło "Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie".

Do wydarzenia dołączył się także wójt gminy Turośń Kościelna, Grzegorz Jakuć, który z wielkim zaangażowaniem czytał dzieciom książki Grzegorza Kasdepke. Pan Kasdepke jest autorem popularnych książek dla dzieci, pochodzi z Białegostoku i dlatego też jego twórczość jest promowana w tegorocznej edycji. Wśród czytających znalazły się również pani bibliotekarka Alina Kowalczuk oraz Magdalena Owczarczuk – pracownica Gminnego Ośrodka Kultury w Turośni Kościelnej. Dzieci z grupy „Gwiazdeczki” z Przedszkola w Turośni Kościelnej miały okazję wysłuchać nie tylko ciekawych opowieści, ale także porozmawiać z gościem specjalnym oraz zadawać pytania na temat przeczytanych książek.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku oraz Radę Oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy w Białymstoku. Gminna biblioteka publiczna w Turośni Kościelnej postanowiła włączyć się w tę inicjatywę, aby promować czytanie wśród najmłodszych mieszkańców oraz rozbudzić w nich miłość do książek.

Magdalena Owczarczuk
zdjęcia: Magdalena Owczarczuk

Aktualności

Powrót na początek strony