Dzień Matki w Gminie Turośń Kościelna

23 maja 2024 r. mieszkańcy gminy Turośń Kościelna mieli okazję uczestniczyć w Dniu Matki, który odbył się w świetlicy wiejskiej w Turośni Kościelnej. W wydarzeniu wzięło udział około 140 osób.

Wydarzenie otworzyła i poprowadziła Maria Busłowska – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Turośni Kościelnej. Podczas uroczystości Wójt Gminy Turośń Kościelna, Grzegorz Jakuć, podkreślił niezwykle ważną rolę, jaką pełnią matki w życiu rodziny. W swoim przemówieniu wyraził wdzięczność za trud, jaki wkładają w wychowanie dzieci oraz codzienne obowiązki.

Na wydarzeniu obecni byli m.in. Paweł Kondracki – Sekretarz Gminy Turośń Kościelna, Bożena Bieryło – wice dyrektor departamentu Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki, radni rady Gminy Turośń Kościelna, nauczyciele, przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich oraz Klub Seniora z instruktorką Agnieszką Łupińską.

Organizatorzy zadbali o różnorodny program artystyczny. Na scenie zaprezentowały się dzieci z grupy lekcji śpiewu pod okiem Piotra Czajkowskiego oraz dzieci z grupy tanecznej, której instruktorem jest Julia Mularczyk. Młodzi tancerze zaprezentowali pełne energii układy taneczne, które były owocem ich ciężkiej pracy i zaangażowania. Obie grupy działają przy GOKu w Turośni Kościelnej.

Następnie odbyły się quiz sprawdzający stan wiedzy mam nt. gadżetów związanych z dziećmi i macierzyństwem oraz kalambury, które dostarczyły uczestnikom wiele śmiechu i dobrej zabawy. Wszystkie mamy otrzymały niespodzianki wręczone przez Pana wójta.

Jedną z największych niespodzianek wieczoru był skecz przedstawiony przez GOK. W humorystyczny sposób ukazały codzienne życie mam. Występ nie tylko dostarczył rozrywki, ale również pozwolił mamom spojrzeć na siebie z dystansem i uśmiechem.

Kolejnym punktem programu był występ Klubu Seniora z gminy Turośń Kościelna. Seniorzy zaprezentowali przygotowany specjalnie na tę okazję taniec. Występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem i gromkimi brawami.

Każda mama otrzymała upominek w postaci bransoletki, wykonanej własnoręcznie przez dzieci uczęszczające na zajęcia kreatywne w GOKu, prowadzone przez Annę Ożarowską.

Kulminacją wieczoru był tort i fanfary oraz gromkie „Sto lat” wszystkim Matkom.

Magdalena Owczarczuk
zdjęcia: Magdalena Owczarczuk

Aktualności

Powrót na początek strony