Rajd Kultury i Natury - relacja z wydarzenia

W dniu 7 czerwca br. odbył się rajd rowerowy pn. "Rajd Kultury i Natury", który zapewnił uczestnikom możliwość poznania urokliwych okolic Gminy Turośń Kościelna.

Trasa przejazdu wiodła przez malownicze okolice Turośni Kościelnej, Turośni Dolnej, Dobrowody, Baciut oraz Zawad i Trypuć. W trakcie przejazdu uczestnicy mogli podziwiać piękne krajobrazy oraz zabytkowe atrakcje znajdujące się na trasie.

Całą wycieczkę prowadził Wójt Gminy Turośń Kościelna - Grzegorz Jakuć, który przy okazji przystanków opowiadał o historii i ciekawostkach poszczególnych miejscowości. Dzięki jego opowieściom uczestnicy mogli lepiej poznać historię regionu. W wydarzeniu wzięli również udział m.in. Maria Busłowska – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Turośni Kościelnej, Maria Kondracka – Dyrektor SP w Tołczach oraz nauczyciele z poszczególnych szkół.

Najlepszym momentem rajdu był przystanek w Trypuciach, gdzie pod świetlicą wiejską odbył się poczęstunek przygotowany przez Klub Seniora z Gminy Turośń Kościelna. Uczestnicy mieli okazję odpocząć i skosztować pysznych owoców oraz bułeczek zrobionych przez seniorów. Oprócz tego wójt gminy razem z dyrektor GOKu obok świetlicy w Trypuciach posadzili drzewko upamiętniające wydarzenie

W rajdzie wzięło udział około 50 osób, w tym uczniowie ze szkół z Tołcz oraz Turośni Kościelnej i Turośni Dolnej. Wycieczkę pilotowała komenda miejska w Łapach, oraz eskortowała w drodze powrotnej.

"Rajd kultury i natury" był nie tylko doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale także do poznania lokalnych dróg i historii.
Magdalena Owczarczuk
zdjęcia: Magdalena Owczarczuk

Aktualności

Powrót na początek strony