Trzecia edycja Pikniku Rodzinnego św. Antoni Dzieciom

W niedzielę, 9 czerwca 2024r., w Niewodnicy Kościelnej odbył się Piknik Rodzinny pn. św. Antoni Dzieciom. Wydarzenie spowodowało, że rodziny z okolicznych miejscowości miały okazję spędzić ciekawie czas.

Wydarzenie otworzyła i prowadziła Maria Busłowska – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Turośni Kościelnej. Następnie głos zabrał Grzegorz Jakuć – Wójt Gminy Turośń Kościelna, Marek Malinowski – Wice Marszałek Województwa Podlaskiego oraz ks. Tomasz Powichrowski – Proboszcz Parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Niewodnicy Kościelnej. Obecni byli kierownicy urzędu gminy na czele z Pawłem Kondrackim – Sekretarzem Gminy Turośń Kościelna.

Na pikniku nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, dzieci mogły skorzystać z animacji tj.: malowanie twarzy, przeciąganie liny, formowanie zwierząt z balonów, zabawy na dmuchańcach. Najwięcej radości i aplauzu wzbudziła piękna, pachnąca piana, która wpisała się w błękit nieba. Zarówno młodzież jak i starsi wspólnie z dziećmi zatopili się w puszyste kłęby białego puchu a śmiech wypełnił twarze dziec. Ponadto, na terenie imprezy znajdowały się stoiska tematyczne, gastronomiczne oraz Kół Gospodyń Wiejskich: KGW „Trzy Drogi”, KGW „Razem Lepiej” oraz KGW „Zalesianki”, które prezentowały swoje wyroby. Rada Parafialna parafii z Niewodnicy Kościelnej zorganizowała grill z kiełbaskami, karkówką oraz kuchnię polową z bigosem i grochówką. Kwesta wsparła remont dachu kościoła w Niewodnicy Kościelnej.

Wielką atrakcją okazały się także występy artystyczne. Grupa taneczna działająca przy GOKu pod okiem Julii Mularczyk zaprezentowała widowiskowe choreografie. Ponadto publiczność mogła podziwiać występy zespołów folklorystycznych „Klepaczanki”, „Koplanianki” oraz występy taneczne Klubu Seniora z Gminy Turośń Kościelna pod przewodnictwem instruktorki Agnieszki Łupińskiej i kierownika Marii Busłowskiej. Ochotnicza Straż Pożarna z Niewodnicy Koryckiej oraz Klepacz zaprezentowała umiejętności ratownicze oraz pokaz sprzętu strażackiego.

Podczas wydarzenia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. "Atrybuty św. Antoniego", w którym wzięło udział 20 uczestników. Upominki otrzymali Mateusz Kozub za zajęcie I miejsca, Lidia Michałowska – II miejsce oraz Zuzanna Jarocka – III miejsce. Nagrody wręczył Marek Malinowski, Grzegorz Jakuć, ks. Tomasz Powichrowski. Ponadto, podczas imprezy realizowano warsztaty garncarskie, wikliniarstwa oraz obróbki drewna, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników.

Na placu boiska odbyły się rozgrywki sportowe zorganizowane przez mieszkańców Niewodnicy. Uczestnicy mogli wziąć udział m.in. w konkursie króla strzelców, rzucie piłką lekarską kobiet czy konkurencji "zabij gwoździa". Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami za zdobyte miejsca.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach zadania publicznego finansowanego z budżetu Województwa Podlaskiego oraz przy wsparciu Banku Spółdzielczego w Juchnowcu Górnym. To już trzecia edycja Pikniku Rodzinnego organizowanego przez parafię rzymskokatolicką pw. św. Antoniego Padewskiego w Niewodnicy Kościelnej. Do zobaczenia za rok!

zdjęcia: Magdalena Owczarczuk

Aktualności

Powrót na początek strony