POWWP 2022 – dotacja dla Gminy Turośń Kościelna

To piąte dofinansowanie z Programu Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego – Kreatywna wieś. Dotacja w wysokości 25 tys. zł umożliwi zamontowanie paneli fotowoltaicznych na budynku świetlicy wiejskiej w Turośni Kościelnej.

Umowę na realizację zadania, 15 czerwca br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego podpisali wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz i wójt gminy Grzegorz Jakuć.

Wartość projektu to 74.700,01 zł, z czego ponad 66% kosztów pokryje budżet gminy, w tym 5 tys. zł to środki pochodzące z Funduszu Sołeckiego.

Inwestycja wpisuje się w koncepcję Smart Village, w której nowe technologie współgrają z dbałością o środowisko naturalne, wykorzystując jego potencjał i poprawiają komfort życia codziennego.

Warto nadmienić, że w ubiegłych latach, dzięki finansowemu wsparciu z POWWP-u, na terenie gminy Turośń Kościelna, zostały zrealizowane m.in. zadania: „Działamy lokalnie, działamy regionalnie – zakup wyposażenia świetlicy w Turośni Dolnej” i „Wspólna przestrzeń, lokalne wyzwania, aktywni obywatele”, w ramach którego doposażono plac przy świetlicy w Turośni Kościelnej.

Kamil Tomasz Dobrzyński

red. Agnieszka Popławska

zdjęcia: UMWP/wrotapodlasia.pl

Powrót na początek strony