Program Inwestycji Strategicznych dla samorządów

Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił w lipcu nabór wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił w lipcu nabór wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. To nowa forma wsparcia inwestycji samorządowych, która ma inwestycje we wszystkich regionach Polski, wesprzeć rozwój przedsiębiorstw i poprawić warunki życia Polaków.

Gmina może dostać do 95% bezzwrotnego dofinansowania, czyli refundacji środków poniesionych na inwestycje, m.in. w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne i gospodarowanie odpadami. Nabór wniosków, w pierwszej pilotażowej edycji, potrwa do końca lipca. W lipcowym naborze każda jednostka może złożyć trzy wnioski o dofinansowanie wg. następujących wytycznych: jeden wniosek bez kwotowego ograniczenia, jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 30 mln zł, jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 5 mln zł.*

Gmina Turośń Kościelna, po dokonaniu analizy potrzeb, zamierza w pierwszym pilotażowym naborze aplikować o środki na infrastrukturę wodno-kanalizacyjną.

*źródło: bgk.pl

Kamil Tomasz Dobrzyński

1460x616.png

źródło: gov.pl/web/polski-lad

Powrót na początek strony