Kultura

 • Poniedziałek(1).png

  Zapraszmy na III edycję Turnieju pn. Piłka na straży wakacji

  Wójt Gminy Turośń Kościelna zaprasza na kolejną już, III edycję turnieju drużyn PSP i OSP o puchar Wójta Gminy Turośń Kościelna pn. "Piłka na straży wakacji", który odbędzie się 14 lipca 2024 roku o godzinie 13:00 na orliku sportowy w Turośni Kościelnej.

 • Biblioteka(2).png

  Zapraszamy na otwarcie boiska pickleball

 • Biblioteka.png

  Zapraszamy dzieci na Kulturalne wakacje z GOKiem

 • Dzień dziecka 2024 (9).jpg

  Dzień dziecka w Gminie Turośń Kościelna

  Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w Gminie Turośń Kościelna w tym roku odbyły się w nieco innej formie. Na zaproszenie wójta Gminy Turośń Kościelna oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Turośni Kościelnej dzieci miały okazję pojechać do Parku Morza, Lądy i Oceany.

 • Piknik z Turośnianką (24).jpg

  Piknik z "Turośnianką"

  W sobotę, 15 czerwca br. na stadionie w Turośni Kościelnej odbył się piknik, który przyciągnął mieszkańców z całej okolicy. "Piknik z Turośnianką" to wydarzenie, które wpisało się w harmonogram wydarzeń Gminy Turośń Kościelna.

 • noc bibliotek 2023 (2).JPG

  Noc pełna atrakcji w gminnej bibliotece w Turośni Kościelnej

  7 października br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Turośni Kościelnej świętowaliśmy 9 edycję Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek.

 • plakat noc bibliotek 2023.jpg

  IX Noc Bibliotek „Absurd nie czytać”

  W sobotę, 7 października o g. 18.00 zapraszamy dzieci od 8 do 12 r.ż. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Turośni Kościelnej, gdzie będziemy świętować Ogólnopolską Noc Bibliotek!

 • warsztaty kosmetyczne (7).JPG

  Warsztaty produkcji naturalnych kosmetyków

  Warsztaty produkcji naturalnych kosmetyków i środków czystości odbyły się 25.09 w Gminnym Ośrodku Kultury w Turośni Kościelnej. Zajęcia w ramach projektu „Bliskość z naturą szansą rozwoju lokalnego wsi”, zrealizował Powiat Białostocki we współpracy z Krajową Siecią Obszarów Wiejskich.

 • IMG_2218 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG

  Wrzesień – Miesiąc Pamięci Narodowej

  Pamięć o ofiarach hitlerowskich i radzieckich represji sprzed 84 lat uczcili przedstawiciele lokalnego samorządu i jednostek organizacyjnych. 19 września br. w gminnych miejscach pamięci oddano hołd poległym w obronie Ojczyzny.

 • Weekend z Iskrami Niepodległej

  Weekend z Iskrami Niepodległej

  Opracowanie zasad przetaczania i dziedziczenia grupy krwi, zdobycie K2 przez pierwszą na świecie kobietę, rozróżnienie typów walkie-talkie i stworzenie kamizelki kuloodpornej – o tych i innych światowych sukcesach Polaków opowiadało widowisko multimedialne, w którym mieszkańcy gminy mogli wziąć udział 16-17.09.2023 r.

 • Ofeta zajęć stałych

  Od października ruszają zajęcia stałe w świetlicy wiejskiej w Turośni Kościelnej. Zapraszamy do skorzystania z szerokiej oferty, przygotowanej przez GOK, z myślą o osobach w każdym wieku.

 • IMG_2072.JPG

  NARODOWE CZYTANIE 2023

  8 września br. w sali konferencyjno-widowiskowej w Turośni Kościelnej, sołtysi z poszczególnych miejscowości naszej gminy przeczytali fragmenty powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Powrót na początek strony