Oświata i kultura

 • DSC05849.jpg

  Trzecia edycja wydarzenia pn. "Piłka na straży wakacji"

  14 lipca br. na orliku sportowym w Turośni Kościelnej odbyła się trzecia edycja wydarzenia "Piłka na straży wakacji". Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn, a pogoda dopisała, zapewniając doskonałe warunki do gry i zabawy na świeżym powietrzu.

 • Pickleball w Tołczach 2024 (13).jpg

  Boisko pickleball już otwarte!

  W Tołczach odbyło się otwarcie boiska pickleball przy Szkole Podstawowej im. Leonarda Prystroma, które zostało otwarte przy współpracy ze Stowarzyszeniem "Pickleball Podlaskie", które aktywnie promuje ten sport w regionie.

 • IMG_0476.jpeg

  Biegiem po sukces

  Paweł Bondaruk – stypendysta sportowy Wójta Gminy Turośń Kościelna w ostatnim czasie odniósł szereg sukcesów w lekkoatletyce.

 • miniaturka.JPG

  Piłka na straży wakacji II

  9 lipca br. na orliku w Turośni Kościelnej, odbył się II Turniej Piłkarski Drużyn PSP i OSP o Puchar Wójta Gminy Turośń Kościelna.

 • 354606235_654867696672187_3467461261664946592_n.jpg

  Sukces na szczeblu wojewódzkim

  11 czerwca br. w Łapach druhowie z gminnych jednostek OSP rywalizowali w Międzygminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. I miejsce zajęła drużyna OSP Turośń Kościelna, która 18 czerwca br. w Tykocinie zmierzyła się na XII Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu białostockiego.

 • Piłka na straży wakacji! Zapraszamy na turniej piłki nożnej

  Zachęcamy jednostki OSP z terenu gminy Turośń Kościelna i gmin ościennych oraz druhów z PSP do wzięcia udziału w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Turośń Kościelna. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 9 lipca o g. 13.00 na orliku sportowym w Turośni Kościelnej.

 • DSC_0717 [50%].JPG

  Szymon Marciniak w Turośni Kościelnej

 • Zapraszamy na Piknik Rodzinny z Turośnianką!

  Wójt Gminy Turośń Kościelna, GOK w Turośni Kościelnej i KS Turośnianka zaprasza 18.06 na stadion sportowy w Turośni Kościelnej. Przygotowaliśmy na ten dzień moc atrakcji dla małych i dużych! To m.in. gry i zabawy dla dzieci, dmuchańce, warsztaty, występy artystyczne, pokaz OSP, stoiska gastronomiczne i przede wszystkim - rozgrywki sportowe.

 • plenerowa strefa kibica_mn.png

  Plenerowa Strefa Kibica zaprasza!

  Gmina Turośń Kościelna i Gminny Ośrodek Kultury w Turośni Kościelnej organizują Plenerową Strefę Kibica. Zapraszamy na wspólne oglądanie finału Ligi Mistrzów w sobotę, 10 czerwca o g. 20.00 na orliku sportowym w Turośni Kościelnej.

 • awards-gf8eb1acd1_1280.jpg

  Sukces stypendystów sportowych

  Skok w dal, biegi na 400 i 5000m – to właśnie w tych dyscyplinach odnieśli sukces stypendyści sportowi gminy Turośń Kościelna, którzy 19-21 maja br. rywalizowali na Mistrzostwach Polski Niesłyszących i Akademickich Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce.

 • plakat jubileusz SP.jpg

  Jubileusz 100-lecia szkoły

  28. kwietnia 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole jubileusz 100-lecia Szkoły Podstawowej w Turośni Kościelnej i 50-lecia nadania imienia Stanisława Staszica szkole podstawowej.

 • bal_absolwentów.PNG

  Zaproszenie na Bal Absolewntów

  Pragnąc upamiętnić Jubileusz 100-lecia Szkoły Podstawowej w Turośni Kościelnej i 50-lecie nadania imienia Stanisława Sztasica szkole podstawowej 28.04.2023 r. odbędzie się Bal Absolwentów.

Powrót na początek strony