Aktualności

 • Biblioteka.png

  Kibicujmy razem Polsce!

  Serdecznie zapraszamy do wspólnego kibicowania 21 czerwca br. o godzinie 18:00 na orliku sportowym w Turośni Kościelnej.

 • Piknik z Turośnianką (24).jpg

  Piknik z "Turośnianką"

  W sobotę, 15 czerwca br. na stadionie w Turośni Kościelnej odbył się piknik, który przyciągnął mieszkańców z całej okolicy. "Piknik z Turośnianką" to wydarzenie, które wpisało się w harmonogram wydarzeń Gminy Turośń Kościelna.

 • św. Antoni Dzieciom 2024 (11).jpg

  Trzecia edycja Pikniku Rodzinnego św. Antoni Dzieciom

  W niedzielę, 9 czerwca 2024r., w Niewodnicy Kościelnej odbył się Piknik Rodzinny pn. św. Antoni Dzieciom. Wydarzenie spowodowało, że rodziny z okolicznych miejscowości miały okazję spędzić ciekawie czas.

 • 446032133_354435107330798_3036902012908131859_n.jpg

  Rajd Kultury i Natury - relacja z wydarzenia

  W dniu 7 czerwca br. odbył się rajd rowerowy pn. "Rajd Kultury i Natury", który zapewnił uczestnikom możliwość poznania urokliwych okolic Gminy Turośń Kościelna.

 • Biblioteka(2).png

  Piknik Rodzinny św. Antoni Dzieciom już 9 czerwca!

  Gry i zabawy dla dzieci, warsztaty rękodzielnicze, konkurencje sportowe i quiz o św. Antonim - te i inne atrakcje czekać będą 9 czerwca 2024 r. od g. 13.00 na placu sportowo-rekreacyjnym w Niewodnicy Kościelnej.

 • Dzień dziecka 2024 (8) [Rozdzielczość Pulpitu].jpg

  Dzień dziecka w bibliotece

  Dzień Dziecka to wyjątkowy czas, który w tym roku w Bibliotece w Turośni Kościelnej został uczczony w sposób szczególny. Każde dziecko, które odwiedziło bibliotekę, zostało obdarowane miłą niespodzianką przygotowaną przez panią bibliotekarkę Alinę Kowalczuk. Wydarzenie przyciągnęło wiele osób – w bibliotece pojawiło się aż 30 dzieci.

 • 1 [Rozdzielczość Pulpitu].png

  Zapraszamy na Rajd Kultury i Natury!

  Wójt Gminy Turośń Kościelna oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Turośni Kościelnej zapraszają na wycieczkę rowerową pn. Rajd Kultury i Natury, który odbędzie się 7 czerwca br. Ruszamy o godzinie 10:00 z placu przy orliku w Turośni Kościelnej.

 • Biblioteka.png

  Zapraszamy dzieci na dzień dziecka w bibliotece

  Gminny Ośrodek Kultury w Turośni Kościelnej oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Turośni Kościelnej zapraszają wszystkie dzieci na Dzień Dziecka.

 • Dzień matki 2024 (44).jpg

  Dzień Matki w Gminie Turośń Kościelna

  23 maja 2024 r. mieszkańcy gminy Turośń Kościelna mieli okazję uczestniczyć w Dniu Matki, który odbył się w świetlicy wiejskiej w Turośni Kościelnej. W wydarzeniu wzięło udział około 140 osób.

 • na www.png

  Zaproszenie na uroczyste obchody Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja

  Wójt Gminy Turośń Kościelna, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Turośni Kościelnej, Proboszcz Parafii pw. Świętej Trójcy w Turośni Kościelnej oraz Proboszcz Parafii pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Topilcu zapraszają mieszkańców gminy Turośń Kościelna na uroczyste obchody Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja.

 • Sprzątanie świata 2024 (1).jpg

  Dzień Ziemi w Gminie Turośń Kościelna

  W poniedziałek mieszkańcy Turośni Kościelnej wzięli udział w szeregu aktywności z okazji obchodów Dnia Ziemi. Różnorodność inicjatyw i zaangażowanie społeczności potwierdzają, że troska o środowisko jest istotnym elementem lokalnej kultury.

 • Biblioteka11111.png

  Zapraszamy na Dzień Ziemi w Gminie Turośń Kościelna

  Wójt Gminy Turośń Kościelna oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Turośni Kościelnej zapraszają do wzięcia udziału w Dniu Ziemi w gminie Turośń Kościelna. Zapraszamy chętnych do sprzątania świata, startujemy o godz. 10:00 spod Gminnego Ośrodka Kultury w Turośni Kościelnej. Dla dzieci w wieku przedszkolnym przygotowaliśmy spektakl ekologiczny zatytułowany „Śmiecio Eko Baja” wyreżyserowany przez Teatr „La Lola”. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 15 kwietnia o godz. 14:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Turośni Kościelnej.

Powrót na początek strony