Kultura

  • noc bibliotek 2023 (2).JPG

    Noc pełna atrakcji w gminnej bibliotece w Turośni Kościelnej

    7 października br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Turośni Kościelnej świętowaliśmy 9 edycję Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek.

  • plakat noc bibliotek 2023.jpg

    IX Noc Bibliotek „Absurd nie czytać”

    W sobotę, 7 października o g. 18.00 zapraszamy dzieci od 8 do 12 r.ż. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Turośni Kościelnej, gdzie będziemy świętować Ogólnopolską Noc Bibliotek!

  • warsztaty kosmetyczne (7).JPG

    Warsztaty produkcji naturalnych kosmetyków

    Warsztaty produkcji naturalnych kosmetyków i środków czystości odbyły się 25.09 w Gminnym Ośrodku Kultury w Turośni Kościelnej. Zajęcia w ramach projektu „Bliskość z naturą szansą rozwoju lokalnego wsi”, zrealizował Powiat Białostocki we współpracy z Krajową Siecią Obszarów Wiejskich.

  • IMG_2218 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG

    Wrzesień – Miesiąc Pamięci Narodowej

    Pamięć o ofiarach hitlerowskich i radzieckich represji sprzed 84 lat uczcili przedstawiciele lokalnego samorządu i jednostek organizacyjnych. 19 września br. w gminnych miejscach pamięci oddano hołd poległym w obronie Ojczyzny.

  • Weekend z Iskrami Niepodległej

    Weekend z Iskrami Niepodległej

    Opracowanie zasad przetaczania i dziedziczenia grupy krwi, zdobycie K2 przez pierwszą na świecie kobietę, rozróżnienie typów walkie-talkie i stworzenie kamizelki kuloodpornej – o tych i innych światowych sukcesach Polaków opowiadało widowisko multimedialne, w którym mieszkańcy gminy mogli wziąć udział 16-17.09.2023 r.

  • Ofeta zajęć stałych

    Od października ruszają zajęcia stałe w świetlicy wiejskiej w Turośni Kościelnej. Zapraszamy do skorzystania z szerokiej oferty, przygotowanej przez GOK, z myślą o osobach w każdym wieku.

  • IMG_2072.JPG

    NARODOWE CZYTANIE 2023

    8 września br. w sali konferencyjno-widowiskowej w Turośni Kościelnej, sołtysi z poszczególnych miejscowości naszej gminy przeczytali fragmenty powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

  • Iskry Niepodległej w Turośni Kościelnej!

    Wójt Gminy Turośń Kościelna i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury zapraszają do udziału w niezwykłym widowisku multimedialnym Iskry Niepodległej. Pokazy odbędą się 16-17 września br. przy orliku sportowym w Turośń Kościelnej.

  • Zaproszenie na Narodowe Czytanie

    8 września 2023 r. o g. 10.00 w świetlicy wiejskiej w Turośni Kościelnej odbędzie się Narodowe Czytanie 2023. "Nad Niemnem" E. Orzeszkowej przeczytają Sołtysi sołectw Gminy Turośń Kościelna.

  • image3.jpeg

    Popołudnie z Mobilnymi Laboratoriami Przyszłości

    24 sierpnia br. w świetlicy wiejskiej w Turośni Kościelnej odbyły się warsztaty z najnowszych technologii. Dzieci miały okazję m.in. do stworzenia autorskich projektów za pomocą długopisów 3D.

  • laboratoria przyszłości.jpg

    Zapraszamy na bezpłatne spotkanie z nowymi technologiami!

    24.08.2023 r. o g. 17.00 w świetlicy wiejskiej w Turośni Kościelnej odbędą się zajęcia z cyklu Laboratoria Przyszłości.

  • 0x0.jpg

    Ekscytujące Święto Balonów

    V Fiesta Balonowa – „Dolina Narwi” połączona z Piknikiem Rodzinnym w Turośni Kościelnej jak co roku przyciągnęła tłumy mieszkańców gminy i gości. Organizowana przez Gminę Turośń Kościelna, Gminny Ośrodek Kultury w Turośni Kościelnej i Białostocki Klub Balonowy impreza stała się jedną z wizytówek naszego regionu.

Powrót na początek strony