Noc pełna atrakcji w gminnej bibliotece w Turośni Kościelnej

7 października br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Turośni Kościelnej świętowaliśmy 9 edycję Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek.

Spotkanie rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu „Moja mama gorylica”. Następnym punktem programu było rozwiązanie krzyżówki, której hasło brzmiało: „Absurd nie czytać” zgodnie z hasłem Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Dzieci poradziły sobie z krzyżówką znakomicie. Wyrazy, których znaczenia dotyczyły bibliotek i czytelnictwa nie sprawiły im żadnego problemu. W kolejnym zadaniu młodzi uczestnicy rozwiązywali zagadki i rebusy oraz uzupełniali puste strony wydrukowanej książki. Wiele wrażeń dostarczyło im szukanie napisów za pomocą szpiegowskiej latarki. Na dziesięć tytułów książek dzieci znalazły osiem, a więc poradziły sobie bardzo dobrze. Świetną zabawę zapewniły im także kalambury. Odgadywanie haseł pochłonęło je do tego stopnia, że nie zauważyły kiedy spotkanie dobiegło końca.

Noc Bibliotek 2023 była w pełni udana, ponieważ dzieci bawiły się znakomicie o czym świadczyły ich zadowolone i roześmiane buzie.

Kultura

Powrót na początek strony