Pełna tajemnic Noc Bibliotek za nami!

W sobotni wieczór, 1 października br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Turośni Kościelnej Noc Bibliotek powiodła się w stu procentach. Świadczyły o tym pełne uśmiechu buzie uczestniczek.

Na początku obejrzeliśmy film „Biuro detektywistyczne Lassiego i Mai. Pierwsza tajemnica”, który dostarczył dzieciom wielu niesamowitych wrażeń.

Następnie dziewczynki wcieliły się w detektywów – w zakątkach biblioteki i nie tylko, szukały tajemniczych haseł, związanych z powieścią. To zadanie sprawiło im trochę trudności, ponieważ napisy można było zobaczyć tylko dzięki szpiegowskiej latarce. Po wykonaniu zadania, dzieci dowiedziały się m.in. co to jest powieść i jakie są jej rodzaje, kim są narrator i autor.

Jednym z puntów imprezy bibliotecznej było, tzw. opowiadanie przez kodowanie, czyli rozkodowanie trzech haseł i ułożenie z nimi krótkiej opowieści. Oczywiście dziewczynki poradziły sobie znakomicie również z tym zadaniem, a ich opowiastki były bardzo interesujące.

Kolejną atrakcją Nocy Bibliotek była Fotobudka Detektywa. Uczestniczki przebierały się w stroje detektywów, mając do dyspozycji duży wybór gadżetów. Ten punkt programu dostarczył im wiele zabawy i radości.

Noc Bibliotek 2022 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Turośni Kościelnej była w pełni udana.

Oprac. Alina Kowalczuk

Kultura

Powrót na początek strony