Piknik Rodzinny - Święty Antoni Dzieciom

Występy artystyczne, konkursy z nagrodami, stoiska tematyczne, konkurencje sportowe i warsztaty rękodzielnicze – te i inne atrakcje czekały na pikniku rodzinnym, który odbył się 11 czerwca br. w Niewodnicy Kościelnej. Wydarzenie wsparł finansowo Samorząd Województwa Podlaskiego.

- Witam wszystkich Państwa na kolejnej edycji festynu rodzinnego. Wierzę głęboko, że ta tradycja będzie równie długa, jak odpust świętego Antoniego. Dzięki wspólnym celom i przedsięwzięciom, promujemy rodzinne spędzanie wolnego czasu, ale też duchowego uczestnictwa w tradycyjnym odpuście – mówił Grzegorz Jakuć – wójt gminy Turośń Kościelna.

Głos, w imieniu Samorządu Województwa Podlaskiego, zabrał Marek Malinowski – członek zarządu.

- Cieszę się, że wspólnie z zarządem wsparliśmy tak wspaniałą inicjatywę. Widzę wokół same zadowolone twarze. Panuje tu wspaniała atmosfera. To świetna okazja, by w ciekawy sposób spędzić rodzinnie czas. Takie przedsięwzięcia dofinansowujemy z chęcią – powiedział Marek Malinowski.

Wydarzenie uświetniły występy artystyczne. Na scenie wystąpiły Zespoły Koplanianki i Klepaczanki oraz Seniorki z Klubu Seniora w Gminie Turośń Kościelna.

Zainteresowaniem cieszyły się warsztaty rękodzielnicze oraz gry i zabawy dla dzieci. Na festynie rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pn. „Atrybuty św. Antoniego”. I miejsce ex aequo, zajęli: Eliza Modzelewska i Patryk Szerenos. II – Maja Nienajadło a III – Oliwia Borowska. Odbył się też quiz wiedzy o św. Antonim. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat patrona niewodnickiej parafii. Nagrody w konkursach wręczyli: ks. proboszcz Tomasz Powichrowski, marszałek Marek Malinowski i wójt Grzegorz Jakuć.

Przybyli z chęcią odwiedzali stoiska tematyczne, przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich: „Trzy Drogi”, „Wesołe Sąsiadki”, „Zalesianki” i sołectwa z terenu gminy Turośń Kościelna. Chętni mogli zaczerpnąć wiedzy prozdrowotnej przy stoisku Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ-u oraz tej z zakresu działalności OSP Niewodnica Korycka.

Nie zabrakło też atrakcji dla miłośników sportu. Radni gminni: Jarosław Czech i Jarosław Bartnowski zorganizowali konkurencje sportowe . Poznaliśmy m.in. króla strzelców, króla żonglerki czy mistrza i mistrzynię Niewodnic w rzucie piłką lekarską. Zwieńczeniem wydarzenia były rozgrywki sportowe: Starsi Panowie vs Młodsi Panowie. Wygrana przypadła w udziale tym pierwszym, którym puchar wręczyła Maria Busłowska – dyrektor GOK-u w Turośni Kościelnej.

Organizatorem wydarzenia była Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Niewodnicy Kościelnej, partnerami: Gmina Turośń Kościelna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Turośni Kościelnej.

Kultura

Powrót na początek strony