83. rocznica wybuchu II wojny światowej

2 września br. delegacja przedstawicieli lokalnego samorządu i jednostek organizacyjnych w gminnych miejscach pamięci złożyła hołd ofiarom hitlerowskich i radzieckich represji i poległym w obronie Ojczyzny.

Grzegorz Jakuć – wójt gminy Turośń Kościelna i dyrektorzy placówek oświatowych: Ewa Chrabołowska, Barbara Oniśko i Monika Kondracka w swoich przemówieniach podkreślali, jak ważna jest pamięć o tragicznych wydarzeniach lat 1939-45, rozgrywających się w kraju i w naszej małej Ojczyźnie.

W Tołczach, Juraszkach, Borowskich Gzikach i Turośni Dolnej zebrani wysłuchali interesujących prelekcji o odwadze i bohaterstwie osób związanych z gminą Turośń Kościelna. Życiorys por. Leonarda Prystroma przybliżyła Elżbieta Złotkowska – polonistka z SP w Tołczach, o poległych w Juraszkach i Borowskich Gzikach opowiedziała Dorota Rygorczuk – polonistka z ZS w Turośni Kościelnej, zaś historię Marii i Eugeniusza Brzozowskich przybliżyła Amelia Motoszko – uczennica SP w Turośni Dolnej.

Następnie, Grzegorz Jakuć – wójt gminy, Leszek Kondzior – radny, Magdalena Żukiewicz – dyrektor GOK-u i dyrektorzy placówek oświatowych złożyli kwiaty, zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć o poległych w obronie Ojczyzny.

Kultura

Powrót na początek strony