Program Edukacji Ekonomicznej „FERIE Z EKONOMIĄ II”

Gmina Turośń Kościelna, we współpracy z Europejskim Funduszem Rozwoju Wsi Polskiej „Counterpart Fund” oraz Zespołem Szkół w Turośni Kościelnej realizuje projekt edukacji ekonomicznej ”Ferie z ekonomią II”. Koncepcja dydaktyczna i metodologiczna projektu powstała we współpracy ze specjalistami ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

W drugim tygodniu ferii, uczniowie VII i VIII klasy uczestniczyli w zajęciach mających na celu kształtowanie wiedzy, postaw przedsiębiorczych i rozwój umiejętności w zakresie bankowości, w tym produktów bankowych, sposobów planowania
i zarządzania finansami osobistymi i firmy, a także analiza rynku pracy. Pod opieką Pani Alicja Jakimiec – nauczyciel szkoły oraz Pani Magdaleny Migas – studentki współpracującej z Europejskim Funduszem Wsi Polskiej uczniowie poszerzą wiedzę w zakresie zagadnień ekonomicznych, nabędą motywację do rozwoju osobistego i zawodowego, zyskają pewność siebie oraz doświadczenie niezbędne w podejmowaniu odważnych wyborów dotyczących ich dalszej edukacji.
Podczas zajęć, które odbędą się w II semestrze uczestnicy projektu przygotują pracę konkursową, która będzie polegała na opracowaniu modelu biznesowego.