Dzień Dziecka z Turośnianką

5 czerwca stadion w Turośni Kościelnej tętnił życiem. Wszystko za sprawą Gminnych Obchodów Dnia Dziecka, zorganizowanych przez GOK w Turośni Kościelnej, Gminę Turośń Kościelna i Klub Sportowy "Turośnianka".

W samo południe, na odnowionej murawie, rozegrał się Mini Turniej Piłki Nożnej. Po zmaganiach drużyn dziecięcych przyszedł czas na część artystyczną wydarzenia. Magdalena Żukiewicz – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury przywitała licznie zgromadzoną publiczność, w tym: przedstawicieli władz samorządowych, radnych, sołtysów i mieszkańców Gminy Turośń Kościelna.

Później scena należała do najmłodszych. Mogliśmy podziwiać występy artystyczne dzieci ze szkół publicznych z terenu gminy. Zespół Szkół w Turośni Kościelnej przygotował m.in. widowisko taneczne. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Turośni Dolnej przedstawili „Rzepkę na wesoło” a dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tołczach zaprezentowały pokazy wokalno-taneczne i sztuki walki. Kostiumy, interpretacje i zróżnicowanie grupy wiekowej artystów zrobiło na publiczności niemałe wrażenie!

Wydarzenie było doskonałą okazją do przybliżenia dotychczasowej działalności Klubu Sportowego Turośnianka. Grzegorz Jakuć – wójt gminy Turośń Kościelna pogratulował klubowi dynamicznego rozwoju i wielu osiągnięć. Nie zabrakło podziękowań, które na ręce Marka Malinowskiego – członka Zarządu Województwa Podlaskiego i wójta Grzegorza Jakucia, złożył Rafał Średziński – prezes KS Turośnianka.

- Jestem wdzięczny, że od początku istnienia klubu możemy liczyć na wsparcie Zarządu Województwa i pomoc ze strony Władz Gminy – mówił.

I tym razem, 70 tys. zł z budżetu województwa trafiło do Turośnianki.

- Jest to już kolejna nasza dotacja dla klubu Turośnianka. Jestem przekonany, że będzie ona w bardzo dobry sposób wykorzystana, bo wystarczy się rozejrzeć i widać, jak ten teren pięknieje – podkreślił Marek Malinowski.

Dofinansowanie pokryje głównie koszty szkoleń dla dzieci i młodzieży. Prezes klubu wyraził wdzięczność również Władzom Powiatu Białostockiego, w imieniu których podziękowanie odebrał radny Paweł Kondracki. Zarząd Klubu wyróżnił też Sponsorów, którzy aktywnie wspierają klubowe działania.

Na zainteresowanych czekało również wiele około festynowych atrakcji, m.in. pokaz sprzętu służb mundurowych Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku i Komisariatu Policji w Łapach, stoisko promocyjno-informacyjne Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, pokaz akcji ratowniczo-gaśniczej jednostki OSP Turośń Kościelna czy kącik animacyjny Centrum Aktywności Społecznej w Łapach. W pikniku udział wzięli Seniorzy z Klubu Seniora i Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, działających na terenie gminy. Aktywne grupy zadbały o to, aby w niedzielne popołudnie nikomu nie zabrakło słodkości i radości.

Na fanów futbolu czekał mecz ligowy, w którym KS Turośnianka odniosła zwycięstwo, pokonując drużynę z Łomży 4:1. Jak zawsze podczas rozgrywek – piłkarze mogli liczyć na solidny doping ze strony niezawodnych kibiców.

Wydarzenie swoim występem uświetnił Maestro Chives. Zwieńczeniem festynu był koncert zespołu „Boogie Night”.

oprac. Agnieszka Popławska

Aktualności

Powrót na początek strony