Wizyta wiceministra

O funkcjonowaniu publicznych placówek oświatowych, działaniach Ochotniczej Straży Pożarnej i Gminnego Ośrodka Kultury w Turośni Kościelnej rozmawiali Grzegorz Jakuć – wójt gminy i Dariusz Piontkowski – wiceminister edukacji i nauki, który 20 czerwca br. złożył wizytę w Gminie Turośń Kościelna.

W Zespole Szkół w Turośni Kościelnej odbył się uroczysty apel okolicznościowy z udziałem dyrektorów publicznych placówek oświatowych: Ewy Chrabołowskiej, Barbary Oniśko i Moniki Kondrackiej oraz nauczycieli i licznie zgromadzonych uczniów.

- Jest nam niezmiernie miło, że możemy dzisiaj gościć w naszej szkole pana ministra – mówiła Ewa Chrabołowska, dyrektor ZS.

Słowa wdzięczności za przyjęcie zaproszenia skierował do ministra również wójt Grzegorz Jakuć.

- Cieszymy się z faktu, że pan minister zechciał przyjąć zaproszenie i przyjrzeć się funkcjonowaniu wiejskiej szkoły, która zapewniam nie odbiega standardem od miejskich placówek oświatowych – zaznaczył.

Po podziękowaniach, chętni mieli niecodzienną okazję do zadawania pytań gościowi. Dariusz Piontkowski odpowiedział na nie celująco i, w związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego, życzył wszystkim udanych wakacji.

- Proszę Was, abyście w czasie letniego wypoczynku, pamiętali przede wszystkim o bezpieczeństwie – zaapelował minister.

Kwestię bezpieczeństwa poruszono również na spotkaniu w OSP Turośń Kościelna. Włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego jednostka dba o bezpieczeństwo mieszkańców, zapewniając ochronę życia, zdrowia, mienia i środowiska. Konrad Kowalczuk – prezes miejscowego oddziału OSP opowiedział o codziennej pracy druhów, którzy oprócz ww. działań ratowniczych, chętnie włączają się w akcje aktywizujące społeczność lokalną, współpracując przy tym z Gminnym Ośrodkiem Kultury.

Podczas wizyty ministra w siedzibie GOK-u, o pracy w sektorze kultury i ofercie skierowanej do wielopokoleniowej grupy mieszkańców, opowiedziała dyrektor Magdalena Żukiewicz.

Na pamiątkę pobytu w gminie Turośń Kościelna, wójt wręczył ministrowi, m.in. imienną koszulkę tutejszego Klubu Sportowego „Turośnianka”.

Paweł Kondracki

redakcja i zdjęcia: Agnieszka Popławska

 

Aktualności

Powrót na początek strony