Wyśpiewane prosto z serca

Wiele odcieni miłości śpiewająco zaprezentowali uczestnicy VI Przeglądu Piosenki Walentynkowej, który odbył się 12.02.2023 r. w świetlicy wiejskiej w Trypuciach.

Na scenie wystąpili uczniowie szkół z terenu gminy Turośń Kościelna. W konkursie udział wzięło 31 uczestników, w tym pięć duetów. Jak podkreśliła Magdalena Żukiewicz – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Turośni Kościelnej, bardzo cieszy fakt, że po dłuższej przerwie spowodowanej obostrzeniami, wydarzenie niezmiennie spotyka się z dużym zainteresowaniem młodych artystów.

Walory wokalne, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny oceniło jury w składzie: Urszula Bukłaha – absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Alina Kowalczuk – starszy bibliotekarz GBP w Turośni Kościelnej i Paweł Kondracki – sekretarz gminy Turośń Kościelna.

Na widowni licznie zgromadzili się bliscy małych wokalistów, którzy zapewne mieli swój udział w przygotowaniach do przeglądu. Dzieci zaprezentowały ciekawe choreografie, zadbały o odpowiedni do tematyki dobór repertuaru a nawet stroju! Nie bez powodu, każdy występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Oczekiwanie na wyniki umilił występ Urszuli Bukłaha, która wykonała na oboju przeboje Can You Feel The Love Tonight i Lippen schweigen.

Jury miało twardy orzech do zgryzienia jednak – po naradach, udało się wyłonić finalistów. I tak, w kategorii ,,Przedszkole i klasa 0”: I miejsce zajęła Emilia Szewko z piosenką Kocham Cię, Ti Amo, Je T'aime, II miejsce – Karolina Łukasik, która zaśpiewała hit Szary świat, III miejsce – duet: Maria Franckiewicz i Damian Sadłowski, którzy zaprezentowali utwór Walentynki.

Kategoria „kl. I-III”: I miejsce wyśpiewała (piosenką To co masz Ty) Zofia Bibułowicz, II miejsce – Natalia Jarosiewicz z piosenką Tamta dziewczyna, zaś III miejsce duet: Patrycja Janoszuk i Gabriela Jarosiewicz za wykonanie utworu Nic dwa razy. W kategorii „kl. IV-VIII” I miejsce zajęła Urszula Hajduczenia, która zaprezentowała anglojęzyczną piosenkę A Thousand Years. Wyróżnione zostały: Oliwia Leszczyńska i Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał oraz Laura Nienajadło w utworze Kamień z napisem love.

Tuż przed wręczeniem nagród, Grzegorz Jakuć – wójt gminy pogratulował dzieciom występów i życzył dalszych sukcesów.

Wszystkim uczestnikom i gościom dziękujemy za udział w przeglądzie i mamy nadzieję – do zobaczenia za rok!

Oprac. A. Popławska

zdjęcia: A. Mielech

Kultura

Powrót na początek strony