Wystawa malarstwa

O inspiracjach naturą i sztuce dostrzegania piękna opowiedziała Elżbieta Stelmaszuk, której prace zostały zaprezentowane na wystawie malarstwa 21.01.2023 r. w świetlicy wiejskiej w Niewodnicy Koryckiej.

Na zainteresowanych niemałe wrażenie zrobiły nie tylko obrazy, ale też wiersze autorstwa lokalnej artystki.

Wystawa zgromadziła w niewodnickiej świetlicy liczną publiczność. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Waldemar Wilczewski – dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Grzegorz Jakuć – wójt gminy Turośń Kościelna, Jadwiga Drozdowska i Beata Dryl – radne gminy, Magdalena Żukiewicz – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Turośni Kościelnej, rodzina i przyjaciele malarki oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości. Słowa uznania i podziękowania skierował do artystki wójt, wręczając jej pamiątkowy upominek.

Przybyli z zaciekawieniem wysłuchali wywiadu, który poprowadził Zdzisław Narel – prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Niewodnicy. Elżbieta Stelmaszuk opowiedziała m.in. o czasach szkolnych, drodze kariery zawodowej i etapach pracy twórczej. Zdradziła również skąd czerpie inspiracje.

Zaprezentowana podczas sobotniego wieczoru twórczość niewodniczanki skłoniła widzów do głębokich refleksji. Poprzez obraz i słowo artystka wyraża głębokie umiłowanie natury, wielką wrażliwość na otaczający nas świat i chęć zachowania tego, co ulotne i minione. Publiczność, słuchając wierszy, miała okazję przenieść się na hamak w letni wieczór i poznać niebiańskiego krawca.

Dopełnieniem wieczoru był koncert duetu Adama ,,Romanoffa" Romanowicza i Grzegorza Kowalewskiego.

Kultura

Powrót na początek strony